10. Bieg o Złote Gacie w Brzeszczach. Ponad ćwierć tysiąca uczestników stanęło na starcie biegu i marszu nordic walking [GALERIA]

Bogusław Kwiecień
Po dwóch latach przerwy w Brzeszczach znów odbył się "Bieg o Złote Gacie"
Po dwóch latach przerwy w Brzeszczach znów odbył się "Bieg o Złote Gacie" Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu / Rafał Lorek
Wczoraj, 24 kwietnia w Brzeszczach odbyła się 10. edycja "Biegu o "Złote Gacie". Impreza została rozegrana po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach - biegu i chodzie techniką nordic walking. Zwycięzcą w kategorii open został Tomasz Wójcik z miejscowości Rudze w gm. Zator, wśród kobiet najlepsza była Monika Bielińska z Przyszowic. W nordic walking z wygranych cieszyli się Karol Stiller z miejscowości Kusięta i Magdalena Rajek z Częstochowy.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Jubileuszowy "Bieg o Złote Gacie" w Brzeszczach

Na starcie jubileuszowej, 10 edycji "Biegu o Złote Gacie" stanęło ponad 250 uczestników głównie z Małopolski i Śląska. Bieg główny tradycyjnie rozegrany został na dystansie 10 km.

- Ponadto odbył się marsz nordic walking na 10 km oraz po raz pierwszy swój bieg miały dzieci

- zaznaczają organizatorzy.

Zwycięzcą biegu na 10 km został Tomasz Wójcik (Rudze), przed Przemysławem Mendykiem (Bobrek) i Marcinem Gregorczykiem (Mikołów). W rywalizacji pań pierwsza była Monika Bielińska (Przyszowice), druga Joanna Nabielec (Kraków), a trzecia Edyta Szczęsna (Czechowice-Dziedzice).

W nordic walking mężczyzn wygrał Karol Stiller (Kusięta), na drugim miejscu był Leszek Ordzowiały (Osielec), a na trzecim Bogdan Cyrus (Strzebiń). W konkurencji kobiet z wygranej cieszyła się Magdalena Rajek (Częstochowa), a kolejne miejsca na podium zajęły Anna Gerle Kotula (Katowice) i Marta Wojtal (Bytom).

Wyłoniono także najlepszych biegaczy w gminie Brzeszcze. Wygrał Paweł Wójcik (Brzeszcze) przed Sławomirem Moskwą (Jawiszowice) i Krzysztofem Krzemieniem (Brzeszcze). Wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Grabowska-Szyszka, druga była Iwona Papuga (Jawiszowice), a trzecia Lucyna Ciaputa (Brzeszcze).

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki – zwycięzcy biegu i chodu techniką nordic walking otrzymali uszyte specjalnie na tę okazję „Złote Gacie”. Nagrody wręczali: wicestarosta powiatu oświęcimskiego Paweł Kobielusz, który sam wystartował w biegu, burmistrz Brzeszcz Radosław Szot i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska.

Ponadto wszyscy, którzy przekroczyli linię mety otrzymali oryginalne medale w kształcie złotych spodenek.