5. liga. Jawiszowice dostały klapsa, ale oddały Victorii Jaworzno z podwójną siłą [ZDJĘCIA]

Grzegorz Kuźnik (leży, w czerwonej koszulce) obserwuje, jak po jego uderzeniu głową piłka nieuchronnie wpada do siatki. Przemysław Adamus, bramkarz Victorii, nie jest w stanie zapobiec nieszczęściu. Od tego momentu mecz zaczął się od nowa. Fot. Jerzy Zaborski
To był mecz godny szlagieru kolejki, w którym spotkali się kandydaci do mistrzostwa chrzanowskiej okręgówki. Było w nim wszystko to, co lubią kibice, czyli dużo goli, zwroty akcji. Ostatecznie z tego szalonego meczu zwycięsko wyszli gospodarze.

Kibice nie zdążyli zająć jeszcze miejsc, a - wraz z pierwszym gwizdkiem - zaatakował Kamil Majka. Po jego strzale, w polu karnym Krzysztofa Smoka starał się minąć Marcin Samrzyński. Został jednak powalony przez golkipera i „jedenastkę” na gola zamienił Marcin Suwaj.

Później, po rzucie wolnym, bitym z lewej strony, w polu karnym miejscowych zrobiło się zamieszanie i kolejne „wapno” na gola zamienił ponownie Suwaj.

Przed przerwą kibice byli świadkami festiwalu karnych, więc po faulu Piotra Wartały na Grzegorzu Kuźniku tym razem „jedenastkę” dającą miejscowym kontakt wykorzystał Marcin Herman.

Potem dwa razy w głównej roli wstąpił Marcin Szymonik. Najpierw trafił w poprzeczkę (35 min), a później kończył akcję Adriana Korczyka. Jednak Przemysław Adamus zdołał się zebrać z murawy i odbić piłkę na linii bramkowej.

Wreszcie Szymonik urwał się lewą stroną, a zagraną piłką po przeciwnej stronie uderzył głową Grzegorz Kuźnik. Wylądowała ona w tzw. długim rogu i mecz zaczął się od nowa.

Tuż po przerwie z bliska trafił Adrian Korczyk i szala przechyliła się na stronę gospodarzy. Kiedy po akcji Korczyka i jego dograniu wzdłuż bramki do siatki trafił Michał Pyrlik, goście całkowicie się pogubili. Jedną z nielicznych akcji przeprowadził Bartłomiej Kędzierski. Uderzył nad poprzeczką (69 min).

Przyjezdni popełnili sporo prostych błędów. Zagrywali piłki nawet wprost pod nogi rywali, z czego gospodarze skrzętnie korzystali, jak choćby Herman, ustalając wynik spotkania. Z kolei wcześniej ten sam zawodnik zagrał w pole karne, a piłka po odbiciu się od nóg Mariusza Suwaja wpadła do siatki.

- Ważne, że przed przerwą udało nam się wyrównać. To był pierwszy ważny moment meczu – ocenił Jarosław Płonka, trener jawiszowiczan. - Drugim przełomem było szybkie trafienie po przerwie, odbierające rywalom ochotę do gry. Na początku dostaliśmy „klapsa”. Zabolał. Jednak wyzwolił w nas sportową złość.

- Łatwo przyszło, łatwo poszło – tymi słowami mecz skwitował Tomasz Kijewski, trener Victorii.

Jawiszowice – Victoria 1918 Jaworzno 6:2 (2:2)
Bramki:
0:1 Suwaj 1 karny, 0:2 Suwaj 13 karny, 1:2 Herman 21 karny, 2:2 Kuźnik 41, 3:2 Korczyk 46, 4:2 Pyrlik 64, 5:2 Suwaj 84 samob., 6:2 Herman 87.

Jawiszowice: Smok – Nalepa, Grabczyński, Bartula (46 Rogala), Szymonik (80 Hankus) – Bednarczyk, Tworek, Pyrlik, Kuźnik (85 Wykręt) – Korczyk, Herman.

Victoria: Adamus – Repa, Smarzyński, Chwalibogowski, Bujakiewicz – Wartała (65 Kowalczyk), Sierczyński, Gembala, Majka (70 Krawczyk) – Suwaj, Kędzierski.

Sędziował: Bartłomiej Noga (Wadowice). Żółte kartki: Smok, Herman, Tworek, Szymonik – Chwalibogowski, Kowalczyk, Kędzierski. Widzów: 400.

Inne mecze:

Niwa Nowa Wieś – Żarki 2:2, Nadwiślanin Gromiec – Naroże Juszczyn 3:0, Zagórzanka – Chełmek 0:5, Kalwarianka – Brzezina Osiek 1:1, Halniak Maków Podhalański – Dąb Paszkówka 1:1, Tempo Białka - Zatorzanka Zator 2:1. Pauza: Garbarz Zembrzyce.