IV liga małopolska, zachód: Twierdza w Trzebini padła, zdobyła ją Kalwarianka

Marcin Giermek (w żółtek koszulce, najlepszy strzelec MKS) w walce z dwoma rywalami. W Trzebini miejscowy MKS przegrał z Kalwarianką 0:1. Fot. Jerzy Zaborski
MKS Trzebinia Siersza znalazł pogromcę na własnym boisku, ulegając 0:1. Każda seria musi się kiedyś skończyć, ale w Trzebini twierdzą, że wcale nie musiała, przynajmniej na razie. Lider zgubił dwa punkty, ale i tak strata MKS do Jutrzenki Giebułtów wzrosła do sześciu „oczek”.

Co do tego, że Juraszek dostał w rękę, nikt nie miał wątpliwości, więc karny gościom jak najbardziej się należał. Gospodarze utrzymywali jednak, że gdyby sędzia w akcji poprzedzającej zdobycie bramki dostrzegł zagranie ręką u jednego z gości, a sytuacja miała miejsce w pobliżu asystenta, gra powinna zostać przerwana.

Miejscowi gotowi byli przeboleć stratę gola z karnego, gdyby zaliczono im później trafienie Giermka. Jednak asystent uznał, że spalił wychodzący obok strzelca Kowalik. Razem brali udział w akcji, więc gra musiała zostać przerwana.

Przed przerwą więcej okazji mieli miejscowi. Po strzale Giermka piłka odbiła się od linii bramkowej, wychodząc w pole. Szczęścia zabrakło P. Szczepanikowi i Kowalikowi.

Z kolei po zmianie stron groźni byli kalwarianie. Mogli zdobyć jeszcze kilka goli. Jednak Hobrzyk nie potrafił nawet z 5 m pokonać Gielarowskiego, po wyłożeniu piłki przez Szymulę.

- Trzeba było przed przerwą strzelić trzy gole, które byłyby zabezpieczeniem na wypadek sędziowskich pomyłek. Tym razem miały one wpływ na końcowy wynik – analizował Paweł Olszowski, trener MKS. - Myślałem, że po strzeleckiej kanonadzie w Nowej Wsi nasza skuteczność będzie lepsza. Tak mi się wydawało.

- Z przebiegu gry byliśmy o tę jedną bramkę lepsi – ocenił Krzysztof Hajduk, trener kalwarian. - Po pierwszej połowie, którą graliśmy pod wiatr, czuliśmy się na siłach narzucić po przerwie swoje warunki gospodarzom. Tak też się stało.

MKS Trzebinia Siersza – Kalwarianka 0:1 (0:0)
0:1 Jurkowski 56, karny.
Sędziował: Michał Gurgul (Kraków). Żółte kartki: Sieczko, Kalinowski (dwie), Domurat – Cygal, Majcherczyk. Czerwona kartka: Kalinowski (78). Widzów: 100.

MKS: Gielarowski – Sieczko, Kukla, Kalinowski, Juraszek - P. Szczepanik (81 Ołownia), Lickiewicz, J. Pająk (50 Muras), Domurat – Kowalik, Giermek.
Kalwarianka: Wróblewski – Skiba (60 Szymula), Cygal, Jurkowski, Morawski – Białek, Świerczyński, Majcherczyk, Liput (80 Kryjak) – Rabcheniuk (40 Hobrzyk), Gałuszka.

Sokół bliski remisu z Kleczą

O losach meczu rozstrzygnęła jedna akcja; Smagło prostopadłym podaniem uruchomił Frączka, który z boku wpadł w pole karne, uderzając po długim rogu.
W doliczonym czasie Kudłacik obronił strzał Czary, a przy poprawce Guzika na linii bramkowej znalazł się Wasilewski.

Sokół Przytkowice – Iskra Klecza 0:1 (0:1)
0:1 Frączek 31.
Sędziował: Jarosław Kuźniar (Kraków). Żółte kartki: Mazurek – Kukieła, D. Żak. Widzów: 150.

Sokół: K. Żak – Waga, Żurek, Flaka, Zając – Smajek, Stokłosa, M. Żak (75 Guguła), Guzik – Mazurek (85 Pala), Czara.
Iskra: Kudłacik – Kozioł (89 S. Stopa), Marek, Wasilewski, Czacki – Sobala, Drechny, Smagło, Frączek (65 D. Żak) – Orłowski (85 Niewidok), Kukieła.

Inne mecze:

Jutrzenka Giebułtów – Zieleńczanka Zielonki 2:2, Górnik Wieliczka – Garbarz Zembrzyce 5:1, Świt Krzeszowice – Cracovia II 0:1, Orzeł Piaski Wielkie – Wiślanie Jaśkowice 2:4, Karpaty Siepraw – Niwa Nowa Wieś 7:6, Halniak Maków Podhalański – Borek Kraków 2:1.