Hokej kobiet: Polonia wyrównała stan półfinałowej walki z Unią, o awansie zdecyduje trzeci mecz

W walce Unii Oświęcim z Polonią Bytom o awansie do wielkiego finału ekstraklasy hokeistek zdecyduje trzeci mecz. Fot. Jerzy Zaborski
Znamy już pierwszego finalistę w ekstraklasie hokeistek. Został nim Stoczniowiec Gdańsk, który wciąż czeka na przeciwnika, bo w rywalizacji Polonii z Unią jest remis. Po raz drugi w rywalizacji tej pary padł wynik 4:3, ale tym razem ze zwycięstwa cieszyły się bytomianki. O wygranej w tej parze zdecyduje trzeci mecz, także w Bytomiu.

W Oświęcimiu Unia potrzebowała dogrywki, żeby złamać rywalki, choć przegrywały już 1:3. Tym razem bytomianki nie powieliły błędu z pierwszego meczu. - W połowie spotkania przegrywaliśmy już 0:3 – powiedział trener Unii Robert Piecha. - Dziewczęta zaczęły pościg, strzelając dwa gole jeszcze przed drugą pauzą, więc w trzeciej tercji wynik był sprawą otwartą.

Jednak bytomianki w przewadze zdobyły czwartą bramkę i - mając dwubramkową zaliczkę - umiejętnie broniły dostępu do własnej bramki. W kilu przypadkach oświęcimiankom zabrakło skuteczności. Trzecią bramkę zdobyły dopiero na sekundę przed końcową syreną.

W drugim półfinale:

Stoczniowiec Gdańsk – Naprzód Janów 9:3 (4:0, 3:2, 2:1). Stan play-off:2-0 dla Stoczniowca i jego awans do finału.