II liga siatkarzy. Ambicja Kęczanin Kęty to zbyt mały atut na MCKiS Jaworzno

Kęczanin przegrał mecz otwarcia play-off z MCKiS Jaworzno. Teraz rywalizacja przenosi się do Jaworzna Fot. Jerzy Zaborski
Kęczanin Kęty, beniaminek II ligi siatkarzy (grupa V, śląska) nie poradził sobie we własnej hali z w pierwszej rundzie play-off z jednym z faworytów i – już po świętach - pojedzie do Jaworzna w trudnej sytuacji. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

O pierwszych dwóch setach można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyły. Gospodarze nękani kontuzjami nie byli w stanie nawiązać walki.

W trzecim secie było już lepiej. Po wymianie ciosów (11:11), gospodarzom udało się wypracować w końcówce skromną zaliczkę (20:18), ale wygrali dopiero na przewagi.

Wydawało się, że kęczanie są w stanie pójść za ciosem. Czasem wystarczy wygranie jednego seta, żeby odmienić losy pojedynku. W czwartej partii było 4:4, czy 9:7. Jednak od stanu 10:12 goście zaczęli przejmować kontrolę na parkiecie. Przy stanie 16:21 było już wiadomo, że obejdzie się bez „dogrywki”.

Kęczanin Kęty – MCKiS Jaworzno 1:3 (20:25, 18:25, 27:25, 21:25)
Kęczanin: Błasiak, Skolimowski, Pochłopień, Ferek, Gruszka, Żuchowski, Waloch (libero) oraz Droździk.