Nowelizacja ustawy o samorządzie lokalnym może wejść w życie już 17 czerwca. Nic nie będzie już stało na przeszkodzie, by powołać osobę, która pod nieobecność Jacka Grossera będzie pełniła obowiązki prezydenta Oświęcimia. Oświęcimianie zastanawiają się, czy Janusz Marszałek jest gotowy opuścić urząd.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zobacz także: Zmiany na stanowisku prezydenta Oświęcimia- Ja się bardzo cieszę, że będę mógł odpocząć - wyznaje Janusz Marszałek, prezydent Oświęcimia. - W 2002 roku, kiedy zostałem prezydentem, przeciwnicy wróżyli mi trzy miesiące sprawowania władzy, a zrobiło się osiem lat i jeszcze niespodziewanie pół roku. Czas, aby inni mogli się wykazać - dodaje. Marszałek nie zdradza swoich zawodowych planów. - Poradzę sobie - mówi krótko.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, jeśli nowo wybrany prezydent miasta nie złoży ślubowania do trzech miesięcy od wyborów, jego miejsce zajmie osoba wyznaczona przez premiera.

- Jacek Grosser powoli dochodzi do siebie po zawale - mówi Agata Rakoczy-Kot, rzecznik ugrupowania prezydenta-elekta. - Nie wiem, kiedy będzie w stanie złożyć ślubowanie. Na razie jest na zwolnieniu lekarskim do końca maja - dodaje.

Komitet wyborczy Grossera w lutym zwrócił się do przewodniczącego Rady Miasta o podjęcie działań umożliwiających wprowadzenie zarządu komisarycznego. - Bardzo dobrze się stało, że ustawa została podpisana i niedługo wejdzie w życie - mówi Rakoczy-Kot. - Mam nadzieję, że Jacek Grosser za miesiąc, dwa złoży ślubowanie i zastępstwo będzie czasowe.

Wśród kandydatów na tymczasowy urząd wymienia się Marię Pędrak, Janusza Chwieruta i Waldemara Tańskiego.

Codziennie rano najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!