Jest przestronny i funkcjonalny. Lepiej będzie teraz pełnić służbę. Po modernizacji komisariat policji w Brzeszczach wygląda jak nowy.

Po kapitalnym remoncie otwarty został Komisariat Policji w Brzeszczach. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele służb mundurowych oraz władz samorządowych – zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie - insp. Jacek Fabisiak, komendant powiatowy policji w Oświęcimiu - insp. Janusz Barcik, starosta oświęcimski - Józef Krawczyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Brzeszczach - Jacek Wawro.
Insp. Fabisiak podziękował komendantowi powiatowemu policji za zaangażowanie, a ten z kolei samorządowcom za duże wsparcie i okazaną pomoc. Gmina Brzeszcze nieodpłatne przekazała połowę budynku na rzecz skarbu państwa, dzięki czemu policja mogła ostatecznie przejąć we władanie całą nieruchomość.
Podczas uroczystości starosta na potrzeby policjantów z komisariatu w Brzeszczach przekazał kserokopiarkę.
Zgodnie z projektem budynek komisariatu został przebudowany i całkowicie zmienił swoje oblicze. Powstały przestronne, funkcjonalne pomieszczenia biurowe, w tym poczekalnia dla interesantów, nowa dyżurka, sala odpraw, pomieszczenie dla osoby zatrzymanej, szatnia dla funkcjonariuszy z węzłem sanitarnym. Budynek został wyposażony w nowy sprzęt kwaterunkowo-biurowy i informatyczny, a wszystko zostało dostosowane
do obecnie panujących standardów. Inwestycja ta została w całości zrealizowana ze środków policyjnych oraz dzięki wsparciu starostwa w Oświęcimiu oraz Urzędu Miasta i Gminy w Brzeszczach.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!