Oświęcim. Dwa medale Unii w MP juniorów w łyżwiarstwie figurowym w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Elżbieta Gabryszak na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w łyżwiarstwie figurowym juniorów w Gdańsku.
Z dwoma medalami wróciła Unia Oświęcim z mistrzostw Polski juniorów w łyżwiarstwie figurowym, które odbyły się w Gdańsku.

Mistrzostwo Polski wśród solistek wywalczyła Elżbieta Gabryszak. Jej krótki program został oceniony na 40 pkt. - Nasza zawodniczka zdeklasowała wręcz konkurencję. Tak wysokiej oceny w tym sezonie nie dostała żadna zawodniczka – cieszy się Iwona Mydlarz-Chruścińska, trenerka oświęcimskich łyżwiarzy.

W programie dowolnym oświęcimianka czysto wykonała podwójnego axla. Ostatecznie mistrzowski tytuł zapewniła jej wynik 107,44 pkt. Za jej plecami uplasowała się Oliwia Rzempiel z MUKS Euro6 Warszawa (102,18 pkt.), a brązowy medal przypadł w udziale Aleksandrze Rudolf z Axla Toruń (100,79).

- Ela łapie sędziów za serca wdziękiem i niebywałą radością z jazdy – podkreśla trenerka Mydlarz-Chruścińska. - Sukces jest tym cenniejszy, że komisja sędziowska rekrutowała się z Łodzi, Warszawy, Gdańska, czy Torunia. Czekam na czyste potrójne skoki zawodniczki. W seniorskich mistrzostwach Polski były one obowiązkowe, więc trochę się stresowała. Wśród juniorów mogła się skupić na swoich atutach.
Oświęcimska solistka trenuje tylko w weekendy, bo na co dzień uczy się w liceum ogólnokształcącym Zakonu Pijarów w Krakowie. - Przy tak skromnej liczbie treningów robi niebywałe postępy, więc mogę sobie wyobrazić, co byłoby, gdyby pracowała codziennie _– analizuje Chruścińska. - Jednak przed mistrzostwami mogła dłużej popracować, bo przez ferie była w Oświęcimiu._

Z kolei wśród solistów brązowy medal wywalczył Sebastian Szymłowski. Po programie krótkim był czwarty, ale po dowolnym wskoczył na najniższy stopień podium, z wynikiem 118,71. Wygrał Michał Woźniak ze Spinu Katowice (122,13), a drugi był Eryk Matysiak z UKŁ Łódź (119,69).
Medal jest sukcesem oświęcimianina, który dochodzi do formy po leczeniu długiej kontuzji.

Mistrzostwa do udanych może zaliczyć też Magdalena Zawadzka, która ostatecznie zajęła 7 miejsce (88,04 pkt.), poprawiając się w programie dowolnym o jedno „oczko”. Zaczęła już skakać axla. Wyprzedziła Agatę Kryger z Axla Toruń, która ma już za sobą doświadczenia międzynarodowe.

Z kolei wśród solistów Krzysztof Harmata był szósty, uzyskując wynik 104,46.

Miejsca pozostałych oświęcimskich solistek: Zuzanna Mendela – 15., Julia Knurowska – 20., Klaudia Malena – 21.