(© fot. Monika Pawłowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwszy w Małopolsce zachodniej "Biały Orlik" już otwarty. Odkryte lodowisko powstało na osiedlu Zasole przy Szkole Podstawowej nr 5. Kilkadziesiąt minut po uroczystym otwarciu przeżywało prawdziwe oblężenie.

Czytaj także: Małopolska: Boże Narodzenie? Raczej bez śnieguNa łyżwach nie wystąpili tylko poseł PO Ireneusz Raś, wiceprzewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, marszałek Marek Sowa oraz Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia.

Dech w piersiach zapierały pokazy zawodników Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Unia". Tak pięknie na łyżwach chcą jeździć wszyscy amatorzy lodowego szaleństwa.

- Dopiero się uczę - mówi Amelia Lelko, 7-latka z Oświęcimia (na zdjęciu).

Lodowisko jest czynne od godziny 9 do 21. Obiekt jest oświetlony i nagłośniony. Nie zabrakło ławek, które będą pełnić rolę trybun. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

Będzie można z niego korzystać do około 18 marca przyszłego roku. Po tym czasie lodowisko zostanie złożone, a na zielonym boisku wielofunkcyjnym młodzież będzie prowadzić rozgrywki sportowe.

Zobacz piękne, wysportowane kobiety. Weź udział w naszym plebiscycie na najładniejszą sportsmenkę Małopolski

Miss Polonia z dawnych lat! Zobacz archiwalne zdjęcia kandydatek

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!