Oświęcim: dzieci mają frajdę. Ślizgawka na Białym Orliku ruszyła

Pierwszy w Małopolsce zachodniej "Biały Orlik" już otwarty. Odkryte lodowisko powstało na osiedlu Zasole przy Szkole Podstawowej nr 5. Kilkadziesiąt minut po uroczystym otwarciu przeżywało prawdziwe oblężenie.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© fot. Monika Pawłowska)

Czytaj także: Małopolska: Boże Narodzenie? Raczej bez śnieguNa łyżwach nie wystąpili tylko poseł PO Ireneusz Raś, wiceprzewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, marszałek Marek Sowa oraz Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia.

Dech w piersiach zapierały pokazy zawodników Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Unia". Tak pięknie na łyżwach chcą jeździć wszyscy amatorzy lodowego szaleństwa.

- Dopiero się uczę - mówi Amelia Lelko, 7-latka z Oświęcimia (na zdjęciu).

Lodowisko jest czynne od godziny 9 do 21. Obiekt jest oświetlony i nagłośniony. Nie zabrakło ławek, które będą pełnić rolę trybun. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

Będzie można z niego korzystać do około 18 marca przyszłego roku. Po tym czasie lodowisko zostanie złożone, a na zielonym boisku wielofunkcyjnym młodzież będzie prowadzić rozgrywki sportowe.

Zobacz piękne, wysportowane kobiety. Weź udział w naszym plebiscycie na najładniejszą sportsmenkę Małopolski

Miss Polonia z dawnych lat! Zobacz archiwalne zdjęcia kandydatek

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa.
∨ Czytaj dalej

Zapisz się do newslettera!


Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię