Powiatowy Urząd Pracy dostał ponad 5,1 mln złotych z EFS na dalsze prowadzenie projektu "Aktywizacja zawodowa". Pieniądze zostały przeznaczone na staże, kursy, szkolenia bezrobotnych oraz na gospodarczą aktywizację.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Aktywizacją objęto osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Młodzież, osoby po 50. roku życia, bez kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, osoby długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne oraz mieszkańców terenów wiejskich.

Uczestnicy projektu zostali objęci różnymi formami aktywizacji zawodowej, które umożliwiły im uzyskanie nowych kwalifikacji i umiejętności przydatnych w znalezieniu zatrudnienia. - W drugim kwartale sfinansowaliśmy staże zawodowe dla 322 osób - informuje Wiesława Drabek-Polek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu. - Kolejnych 99 bezrobotnych skierowaliśmy na różnego rodzaju kursy i szkolenia zawodowe - dodaje dyrektor pośredniaka.

Wszystkie te osoby otrzymały stypendia, które często są dla nich pierwszym lub jedynym źródłem dochodu.
- W ramach projektu wsparliśmy również inicjatywy przedsiębiorcze - wyjaśnia Wiesława Drabek-Polek. - Aż 56 osób otrzymało średnio 18,5 tys. złotych na realizację swoich pomysłów biznesowych - dodaje.
Bezrobotni mogli również korzystać ze wsparcia i fachowej pomocy pośredników pracy i doradców zawodowych. Z indywidualnych planów do połowy roku skorzystało 160 osób.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!