Interweniowała straż muzealna i policja. Agresywny mężczyzna został zabrany przez pogotowie na obserwację do szpitala.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W dniu wczorajszym w godzinach przedpołudniowych na parkingu przed wejściem do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau rozebrał się mężczyzna i zaczął przechadzać się między turystami.
- Spowodowało to natychmiastową interwencję Straży Muzealnej oraz wezwanie policji. Mężczyzna nie chciał założyć ubrania i nie można było nawiązać z nim kontaktu. Ze względu na agresywne zachowanie musiał on zostać obezwładniony do czasu przyjazdu funkcjonariuszy - mówi Bartosz Bartyzel, rzecznik Muzeum.
Przybyli policjanci zdecydowali o wezwaniu wsparcia, a także – ze względu na zachowanie mężczyzny – o wezwaniu pogotowia ratunkowego, które zabrało mężczyznę do szpitala miejskiego. - Policjanci ustalili, że jest 36-letni mieszkaniec Bielska-Białej - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Mężczyzna trafił do oświęcimskiego szpitala na obserwację. Został również poddany badaniom na obecność w organizmie alkoholu i środków odurzających.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!