Jak podkreślił Piotr Filipek, komendant oświęcimskiej straży, w swojej historii strażacy, gdy była konieczność stawali także w obronie ojczyzny

Na pl. Kościuszki przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Oświęcimiu odbyły się w tym roku Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Jak powiedział komendant powiatowy oświęcimskiej PSP Piotr Filipek wybór tego miejsca na tę ceremonię strażacką nie był przypadkowy.

Podkreślił, że strażacy w swojej historii nieśli nie tylko pomoc w sytuacjach zagrożenia, ale również stawali w obronie ojczyzny. Z okazji święta zasłużeni i wyróżniający się w służbie strażacy otrzymali awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia. Był to także szczególne wydarzenie dla OSP Kęty Podlesie, która została przyjęta do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W uroczystościach obok strażaków z KP PSP oraz jednostek OSP udział wzięli przedstawiciele władz województwa z wojewodą Piotrem Ćwikiem, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec oraz przedstawiciele gmin powiatu oświęcimskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Poważny program - odc. 22: Kraków zatracony w zieleni. Serio?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!