Wojciech Wojdak czeka na swój pierwszy seniorski medal na arenie międzynarodowej Wojciech Wojdak czeka na swój pierwszy seniorski medal na arenie międzynarodowej

Wojciech Wojdak czeka na swój pierwszy seniorski medal na arenie międzynarodowej (© Fot. Jerzy Zaborski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

20-letni Wojciech Wojdak, zawodnik Unii Oświęcim rodem z Maszkienic, awansował z czwartym czasem (14.31,06) do finału na 1500 m stylem dowolnym w mistrzostwach świata na krótkim basenie w kanadyjskim Windsor.

Poza zasięgiem był Włoch Gregorio Paltrinieri (14.24,39), ale na pozostałych miejscach różnice były minimalne. Drugi Koreańczyk Park Taehwan (zdobył mistrzostwo na 400 m stylem dowolnym), uzyskał czas 14.30,14, a trzeci Duńczyk Anton Ipsen zakończył wyścig z wynikiem 14.30,92.

Finał na 1500 m zostanie rozegrany w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

To drugi finał Wojciecha Wojdaka podczas występów w Kanadzie. W wyścigu na 400 m zajął 4. miejsce, przegrywając walkę o brązowy medal o przysłowiową długość paznokcia. Czy na 1500 metrów uda mu się zdobyć pierwszy seniorski medal na arenie międzynarodowej?
Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!