Patrycja Kowalczyk (od prawej), Martyna Olak, Patrycja Krzysiaczek i Paulina Kozik już się szykują na bal

Patrycja Kowalczyk (od prawej), Martyna Olak, Patrycja Krzysiaczek i Paulina Kozik już się szykują na bal (© Leszek Pniak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Studniówka oświęcimskiego "Konara" już dzisiaj! A dziewczyny z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego przygotowały niespodzianki na tę imprezę.

- Będzie połączenie tradycji z nowoczesnością - mówi Patrycja Kowalczyk, tegoroczna maturzystka. Jak zapowiada, zamierza się bawić na całego, bo później już tylko przysłowiowe 100 dni do matury. A więc nauka, nauka i jeszcze raz nauka.
Oświęcimskie Centrum Kultury, w którym odbędzie się ich bal, nie wie jakie niespodzianki zaplanowały maturzystki. Jak widać na załączonym obrazku, będzie się działo!
Sukienki już uszyte. Dziewczyny wyglądają w nich jak z bajki.
- Mamy zamówionego znanego DJ oraz orkiestrę jednocześnie - mówi Martyna Olak.
Ze studniówką wiąże się sporo przesądów. Jeden z nich mówi, że po studniówce nie można ścinać włosów, bo razem z nimi ucieka rozum. - Nie wiem jak moje koleżanki, ale ja włosów obcinać nie zamierzam. Po co kusić los - mówi z uśmiechem Paulina Kozik.
Czy ten bal będzie tradycyjny? - Oczywiście, podwiązki już mamy! - śmieje się Patrycja Krupiaczek.
Każda z dziewczyn dużo czasu poświęca na makijaż, fryzurę i inne niezbędne tego typu czynności.
- Studniówka jest najważniejszą zabawą, więc każda dziewczyna chce wyglądać wspaniale. Dlatego cały czas próbuję rozchodzić buty. Kupno sukienki mam za sobą. Jeszcze muszę zdobyć czerwoną bieliznę. Na piątek pozostaje fryzjer i będą gotowa - mówi Agnieszka Śniadek, maturzystka z Konara.
A jak będą się bawić w innych szkołach? Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Kętach: studniówka (23.01) odbędzie się w restauracji "Jocker" w Jaroszowicach.
Powiatowy Zespół Nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. S. Wyspiańskiego w Kętach: bal studniówkowy odbędzie się 16 stycznia w Hotelu Łysoń w Inwałdzie.
I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Wadowity w Wadowicach: studniówka będzie, jak co roku, w restauracji "Karpik" w Graboszycach.
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie: studniówka jak zawsze odbędzie się w szkole, w sali gimnastycznej.
W imieniu redakcji "Gazety Krakowskiej" życzymy maturzystom szampańskiej zabawy. Nasi reporterzy zostali zaproszeni przez uczniów z LO im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Będziemy bawić się razem.
I życzymy, aby te 100 dni do matury było bardzo owocne w naukę.
Na maturze - złamania pióra! A póki co, tańczcie do bia-łego rana.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!