Policjanci na L4. Sytuacja w całej Małopolsce jest poważna

Epidemia „psiej grypy” zaatakowała wczoraj Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu. Funkcjonariusze są na zwolnieniach lekarskich w większości do końca tygodnia, ale niektórzy i do połowy miesiąca. Ilu - to tajemnica. Wczoraj mówiło się, że nawet 90 procent. Sytuacja poważna była także w Wadowicach. W Olkuszu dzisiaj kilku policjantów mówiło, że czują się źle i idą do lekarza. Także w Krakowie masowo idą na zwolnienia lekarskie. Ok. południa w Małopolsce ok. 20 proc. policjntów było na L4.

Jak nam powiedział chcący zachować anonimowość funkcjonariusz z kryminalnej, policjanci już mają dość.

- Po wielu latach nieprzerwanej służby, w piątek, świątek i niedziele, bez żadnych dodatków za pracę w niedziele i święta, wszyscy nadajemy się na L4. Ludzie są psychicznie wykończeni to i pewnie od lekarza psychiatry moglibyśmy dostać zwolnienie lekarskie. Praca jest stresująca i źle wynagradzana. Od 2010 r. nasze pensje nie były rewaloryzowane. Wszyscy żyjemy na kredyt. Osobiście mam już dość kupowania w taniej odzieży, bo nie stać mnie by kupić dziecku kurtkę za 70 zł. Pensję dostaję 1-go, a 10-go pozostaje już tylko wspomnienie po niej.

Przychodząc do służby policjanci dostają 2400 zł. Trzeba być idiotą, żeby zdecydować się na tak stresującą i odpowiedzialną pracę za takie wynagrodzenie. Nie ubliżając sprzedawczyniom, panie na kasie w supermarketach tyle dostają, a czasem więcej. Jeszcze parę lat temu człowiek spokojnie żył i pracował, a teraz? My się cofamy.

Po 15 latach pracy, idąc na wcześniejszą emeryturę dostajemy tylko 40 proc. wynagrodzenia. Oczywiście emerytura rośnie z każdym rokiem, ale kokosów nie ma.

Wczoraj też pisaliśmy o tym problemie

W Chrzanowie też wielu policjantów poszło na L4, choć na razie jeszcze nie ma ryzyka zamknięcia na kłódkę komisariatów, jak miało to miejsce w kilku miejscach w Polsce. Kilku chodzi do pracy. Aczkolwiek jak kolejni pójdą na L4, to będzie coraz gorzej.
- Teraz wszystko zależy od rządu. Wiele obiecywali jak PiS doszedł do władzy, ale słowa nie dotrzymali - mówią policjanci.
Wczoraj w jednostce w Oświęcimiu do pracy na popołudniową zmianę przyszedł jeden kryminalny. W drogówce jeździł jeden radiozów z naczelnikiem i szeregowym funkcjonariuszem.

Czy faktycznie jest tak źle - trudno zweryfikować dane. Policja nie udziela informacji.
W komendzie wojewódzkiej w Krakowie mówią jedynie - ciągłość służby jest zachowana.

FLESZ: Klimat w kraju się zmieni. Zagrożenie dla Polski i świata?

Wideo

  • Gazeta Krakowska
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

07.11.2018, 21:47

ministry muszą zrobić cuś takiego żeby L4 dawały ino lekarze resortowe a nie bele kto

07.11.2018, 21:43

No widzicie Panowie/Panie policjanci słołeczeństwo Was zje z gardeł wyciągnie choćby 1zł bo żal im dupy ściska. Ja ciągnąć to wszystkich do dołu. Byle by was Państwo Polskie nie wyruchało tak jak nas brutto brutto z brutta i 4 x podwyżka z tego samego albo nic. Smutna prawda. 3 mam za Was kciuki.

07.11.2018, 15:38

Będą prowokacje kupowania L 4 i zarzuty dla lekarzy żeby ukrócić proceder

07.11.2018, 14:35

Janie w pomopę mnie cmolknij jestem na zwolnieniu bo nie chcę cie odjebać !

07.11.2018, 14:29

Joahim mówi, że to służba i trzeba za 2500 dymać . Pytam się ile mają ci co z nim stoją, im to 500 zł to na waciki jest.

07.11.2018, 13:59

Zapraszam Cię Anonimie do wstąpienia do policji też sobie poleżysz bykiem. Widzisz Anonimie siedzieć w domku popijać piwko i opluwać innych potrafi każdy hejter. Wstąp, zobaczysz jak sobie poleżysz !!!!

07.11.2018, 11:29

Niech idą na zwolnienia-jak są w pracy też leża bykiem-BANDA NIEROBÓW!!!!!

07.11.2018, 10:52

Emeryt, oni nie będą mieli wyjścia. Ci co zostali i tak tam pojadą czy będą tego chcieli, czy nie...

07.11.2018, 10:51

PAN BŁASZCZAK POWIEDZIAŁ ,ŻE W WIĘKSZOŚCI SĄ TO LEWE ZWOLNIENIA.I CO TERAZ ZROBI KGP.JA BYM TYM CHOROWITKOM ZROBIŁ TAKI GRAFIK ,ŻEBY IM W PIĘTY POSZŁO ,ALBO BY TRWALI NA ZWOLNIENIU ,A WTEDY KOMISJA

.DAWNI POLICJANCI PAMIĘTAJĄ CO TO SĄ ZOMOSKIE PRZEJSCIA.

07.11.2018, 09:55

Policja, kraina etosu, zaszczytu i przygody. Wielu dodatków i przywilejów, gdzie w ciągu trzech lat masz po 1.100 zł podwyżki. Lecz to nie tylko kraina ostoi moralności i poczucia obowiązku, ale przede wszystkim rozwoju i zrozumienia. Chcesz pracować w gronie młodych pasjonatów uzyskując powszechny splendor i uznanie. Nie zwlekaj! dołącz do nas jak najszybciej! http://praca.policja.pl/

07.11.2018, 09:48

Mam nadzieję , że niewielu sprzeda się za 1000 srebrników brutto. Walczcie o swoje. Pozdrawiam.

07.11.2018, 09:35

Emeryt zwolnienia lekarskie w takiej skali , to wyjaśnieniem powinna się zająć prokuratura i B S W. Jest to poważna sprawa

07.11.2018, 08:35

Brawo tak trzymac minister z premierem do patrolu i będzie się dzialo

06.11.2018, 23:51

Mnie też dopadła psia grypa byłem u lekarza i niestety wykluczył możliwość pracy. Rozłożyło mnie w jeden dzień mocne uderzenie. Nic nie mogę zrobić ani ruszyć ręką ani nogą dobrze że mogę chociaż patrzeć. Zdrowia życzę

06.11.2018, 23:47

Trzymamy linie w na południu my na północy. Pomorskie pozdrawia i życzy zdrowia trzymamy się razem

06.11.2018, 21:53

Najlepsze jest to że Naczelnicy i Komendanci dostali prykaz z KGP że jak utrzymają jak największy stan osobowy w Jednostkach to dostaną po 350 zł dodatku stałego, a dla zwykłych policjantów patrolówki nie mają lub nie chcą mieć 50zł żeby podnieść dodatek. Śmiech i żenada. A ten 1000zł na 11listopada to jest błaganie o litość. Kto ma swój honor i godność to nawet za 2tys nie pójdzie.

06.11.2018, 21:50

Panie Anonim a kim Ty jesteś? Naczelnikiem, Komendantem a może kierownikiem? Może pora ruszyć dzielnych specjalistów, ekspertów itp. z komend wojewódzkich na ulicę? Niech zobaczą i porównają robotę tu i tam. To też policjanci chcąc nie chcąc... Pierwsza linia ma zwyczajnie dość, pora na drugą (pod warunkiem, że podoła).

06.11.2018, 21:13

Wstyd mi, że jestem jednym z Was. Przede wszystkim nie dbacie o kolegów z komend, którzy jednak pełnią służbę. Mam nadzieję, że tym niewielu nie przytrafi się nic złego. Nie rozumiecie co to służba. Jeśli komuś nie odpowiada jej pełnienie lub nie pojmuje znaczenia tego słowa to powinien chyba odejść do cywila i poszukać czegoś dla siebie w jednej z większych sieci sklepowych.

06.11.2018, 20:11

Cyrk widać, że pojęcia nie masz o tym co się dzieje w Policji i dlaczego. po pierwsze prędzej lekarz i jego papuga by zniszczył ciebie a poza tym dobrze, że przytoczyłeś ten artykuł z kk tyle ze w złym kontekście bo to właśnie policjant przychodzący do pracy chory albo w złym stanie psychicznym stanowiłby zagrożenie i narażałby inne osoby na utratę życia czy zdrowia. Poza tym skoro jest tyle wakatów i jest tak dobrze to wszystkich marudzących na temat Policji zapraszamy do naboru :-) Markos skoro ci nie pasuje obecna praca to ją zmień albo przyjmij się do Policji. Dostaniesz te wszystkie przywileje i będziesz szczęśliwym człowiekiem. P.s. wpis jest przypadkowy i jednorazowy więc nie wysilajcie się z komentarzami bo i tak ich nie przeczytam. Amen.

06.11.2018, 19:05

Markos Tobie za pracę w niedziele i świeta to płacą a w policji nie.

06.11.2018, 18:25

Wszystkich marudzących na los policjantów zapraszam na nocną służbę w weekend na krakowskie osiedla... Może wtedy do niektórych dotrze co to za robota i skąd przywileje.

06.11.2018, 18:06

Napisać do ZUSu o dokładne sprawdzenie zwolnień, a każdego lekarza, który wystawił lewe zwolnienie po prostu zniszczyć: finansowo, zakazać wykonywania zawodu i postawić zarzuty. I nie ma tutaj znaczenia czy ich postulaty są zasadne czy nie - swoim zaniechaniem narażają ludzi na niebezpieczeństwo.

Art.160.§1.Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

06.11.2018, 17:29

Markos zwolnij się i zatrudnij w policji, dlaczego tego nie zrobisz? No przyjdź, mamy Przyjęcia. I wtedy się wypowiesz

06.11.2018, 17:02

Ciągłość służby w Krakowie nie jest zachowana od niedzielnej nocki kiedy to do służby patrolowej z ramienia KMP zgłosiło się kilku policjantów (zwykle jest kilkudziesięciu). Potem było już tylko gorzej a to jeszcze nie koniec bo wirus "psiej grypy" jest wyjątkowo zjadliwy.

06.11.2018, 15:31

jaka emerytura po 15 latach inni cięzej pracują i musza do 65 lat ja tez pracuję w niedziele i swieta i to po 12 godz dziennie i muszę do tych 65 lat pracować niech nie narzekają za stanie w rękami w kieszeni to i to za duzo dostają