Puchar Polski: Trzecioligowcy w komplecie (prawie), bo Beskid musi dokończyć mecz w Rzykach

Dawid Skiernik otworzył konto bramkowe Soły Oświęcim na boisku w Gorzowie w półfinale Pucharu Polski oświęcimskiego podokręgu. Fot. Jerzy Zaborski
W podokręgach zachodniej Małopolski rozegrano mecze o piłkarski Puchar Polski. Faworyci, czyli trzecioligowcy, przeszli dalej, choć Beskid Andrychów będzie musiał dokończyć mecz w Rzykach, który został przerwany z powodu ulewnego deszczu.

CHRZANÓW, PÓŁFINAŁ:

Broniąca trofeum w zachodniej Małopolsce MKS Trzebinia-Siersza (III liga) nie miała kłopotów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa w Zalasie nad miejscową Victorią, reprezentującą klasę A. Sędzia musiał skrócić mecz o 10 minut, ale nikt nie miał z tego powodu pretensji.

Niespodziankę sprawiła Zagórzanka (V liga), eliminując klasę wyżej notowanego Górnika Libiąż. Kadry obu zespołów były naszpikowane juniorami. U gospodarzy w ataku zagrał bramkarz Kominiak, który strzelił nawet gola. Z koeli w libiąskiej bramce wystąpił Miłosz Burza. Wprawdzie przygodę z futbolem rozpoczynał między słupkami, ale od kilku lat z powodzeniem występuje w ataku. Rzeczywistość zmusiła go jednak do powrotu do korzeni.

WYNIKI;
Victoria Zalas – MKS Trzebinia-Siersza 0:5 (0:4) Kowalik 2, Cząstka, Juraszek (karny), J. Pająk.
Zagórzanka Zagórze – Górnik Libiąż 3:1 (1:0) Górecki, Witkowski, Kominiak - Szczurek.

OŚWIĘCIM, półfinał:

Reprezentująca klasę B Skawa Podolsze w poprzedniej rundzie sprawiła niespodziankę, eliminując oświęcimską Unię (V liga). Jednak czwartoligowcowi już nie sprostała, choć w 10 min za sprawą Szczyrzycy objęła prowadzenie. - W tym meczu wyszła dojrzałość czwartoligowców z Nowej Wsi – ocenił prezes Skawy Bogusław Bartula. - Dla poparcia swojej teorii posłużę się liczbami. Każdy zespół oddał w meczu po osiem strzałów. Mój zespół zdobył tylko jednego gola, a rywale sześć. Może, gdyby po objęciu prowadzenia udało nam się wykorzystać kolejne dwie wyborne okazje, może byłoby w tym meczu więcej emocji.

Soła Oświęcim rozpoczęła walkę w Gorzowie (lider klasy) z tymi zawodnikami, którzy mniej grali. Mimo to, zdobyli dwa gole. Kiedy po przerwie oświęcimianie wpuścili wyjściową kadrę, wiadomo było, że gospodarze niczego już nie zwojują.

WYNIKI:
Skawa Podolsze – Niwa Nowa Wieś 1:6 (1:4): Szczyżyca – Dudzic 2, Swarzyński 2, Zacny, Merta,
LKS Gorzów – Soła Oświęcim 0:3 (0:2) Skiernik, Knapik, Szewczyk.

WADOWICE, V runda:

Tutaj rozegrano tylko jedno spotkanie. Trzecioligowy Beskid skazany jest na kolejny wyjazd do Rzyk, bo mecz został przerwany po 45 minutach ze względu na ulewny deszcz.