V liga piłkarska, Chrzanów: Rezerwa Soły Oświęcim minimalnie lepsza do Górnika Brzeszcze

OŚWIĘCIM. Rezerwa Soły pokonała Górnika Brzeszcze 1:0 w spotkaniu kończącym 8 kolejkę spotkań V ligi piłkarskiej w grupie chrzanowskiej. Fot. Jerzy Zaborski
W meczu kończącym 8. kolejkę spotkań V ligi piłkarskiej w grupie chrzanowskiej, rezerwa Soły Oświęcim pokonała ostatniego w tabeli Górnika Brzeszcze 1:0. Wynik do końcowego gwizdka sędziego był sprawą otwartą.

Goście mogli się pokusić o objęcie prowadzenia, bo w 12 min Czul urwał się Gąsiorkowi. Wyprzedził oświęcimskiego obrońcę, ale trafił wprost w Kotyzę.

W odpowiedzi z lewej strony, z wolnego, zagrywał Strożak, a – że na dalszym słupku dobrze akcję zamknął Boba – Jończyk wzrokiem mógł odprowadzić piłkę do siatki.

Miejscowi przed przerwą mogli się pokusić o drugą bramkę, bo Stróżak z prawej strony wpadł z pole karne, lecz minimalnie się pomylił.

Brzeszczanie po przerwie mieli jeszcze jedną wyborną okazję doprowadzenia do remisu; po rogu bitym przez Kozieła polem bramkowym znalazł się Salepa. Trafił jednak w Kotyzę (63 min).

Miejscowi razili nieporadnością, dlatego wynik do końca nie uległ zmianie, choć wyborne pozycje mieli jeszcze Migdałek (65 min) i Stróżak (70 min).

Soła II Oświęcim – Górnik Brzeszcze 1:0 (1:0)
1:0 Boba 15.
Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Żółte kartki: Kowalski – Kozieł (dwie), Czerwik. Czerwona kartka: Kozieł (80 min). Widzów: 100.

Soła II: D. Kotyza – Baluś, Boba, Gąsiorek, Kowalski – Hałat (82 Borowczyk), Cienkosz, Stróżak, Stanek (46 Zarzycki) – Skiernik (46 Migdałek), Kułas.

Górnik: Jończyk – Żmudka, Wrona, Zięcina, Firlej (25 Salepa) – Czerwik, Sojka, Kozieł, Żurawiecki – Michalik (60 Senkowski), Czul (65 Ulczok).