Pierwszy inwestor w strefie Witold Płoszczyca (z lewej) i Arkadiusz Noworyta z kolejnej firmy, która tutaj inwestuje

Pierwszy inwestor w strefie Witold Płoszczyca (z lewej) i Arkadiusz Noworyta z kolejnej firmy, która tutaj inwestuje (© Bogusław Kwiecień)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Strefa Aktywności Gospodarczej w Zatorze od piątku działa oficjalnie, ale pierwsi inwestorzy pojawili się już tutaj przed rokiem. Szacuje się, że w ciągu kilku lat w kolejnych firmach, które tutaj powstaną, zatrudnienie znajdzie łącznie nawet do tysiąca osób.

O projekcie budowy strefy ekonomicznej w Zatorze zaczęto mówić realnie pięć lat temu. W 2010 roku rozpoczęła się budowa infrastruktury, która kosztowała w sumie ponad 32 mln zł, z czego 25 mln Zator zdobył z funduszy unijnych. Jak przypomniał burmistrz Zatora Zbigniew Biernat, po drodze nie brakowało przeszkód, m.in. powódź w 2010 roku, ale nic nie było w stanie powstrzymać tego ważnego dla Zatorszczyzny i całej zachodniej Małopolski przedsięwzięcia.

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która była jednym z gości uroczystego otwarcia strefy, podkreśliła, że jest to jeden z tych projektów, które wypełniają dziurę cywilizacyjną.

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa pogratulował zatorskiemu samorządowi odwagi, by zainwestować w zupełnie dziewiczy teren i podkreślił, że Zator jest pod tym względem liderem. - Jesteśmy tutaj dokładnie od roku. Rozpoczęcie produkcji planujemy w październiku 2013 roku, chcemy zatrudnić ok. 80 osób - mówi Arkadiusz Noworyta z firmy Argo-Hytos.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!