MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czytajmy!

Adrianna GINAŁ
W hali wystawienniczej przy ul. G. Zapolskiej rozpoczynają się dziś VII Targi Książki w Krakowie. Do 26 października ponad trzystu wydawców, nie tylko z Polski, zaprezentuje tu kilkadziesiąt tysięcy książek.

W hali wystawienniczej przy ul. G. Zapolskiej rozpoczynają się dziś VII Targi Książki w Krakowie. Do 26 października ponad trzystu wydawców, nie tylko z Polski, zaprezentuje tu kilkadziesiąt tysięcy książek. Gościem honorowym tegorocznych targów będzie książka rosyjska, a imprezie towarzyszy mnóstwo atrakcji - spotkania z autorami, wystawy, aukcje, konkursy i pokazy filmów.

Słowo pisane, wbrew wszelkim alarmom, nie wychodzi z mody. Świadczyć o tym może ogromna frekwencja na krakowskich targach, które w ubiegłym roku odwiedziło 20 tysięcy osób. W tym roku zapewne będzie podobnie, tym bardziej, że oferta znów jest bardzo bogata. Zaprezentują się wydawcy (duzi i mali) literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydawnictwa specjalistyczne i wiele, wiele innych. Nie tylko będzie można zakupić książki po promocyjnych cenach, ale i spotkać się z ulubionymi autorami, którzy tłumnie przybędą na targi, by podpisywać swoje dzieła. Pojawią się wśród nich nie tylko literaci, poeci, ale nawet dziennikarze, fotograficy, rysownicy, nazwiska znane i właśnie podbijające wydawniczy rynek, m.in.: Sławomir Mrożek, Stanisław Lem, Ewa Lipska, Andrzej Mleczko, Adam Bujak, Tomasz Lis, Izabela Sowa.

W tym roku gościem honorowym targów jest książka rosyjska. Z tej okazji zaprezentowanych zostanie ok. 3,5 tysiąca tytułów książek autorów rosyjskich bądź przekładów na ten język. Prezentacji towarzyszyć będą wykłady, pokazy filmów i koncerty pieśni rosyjskiej.

Interesująco zapowiada się pokaz twórczości Tomasza Sętowskiego, malarza z kręgu magicznych realistów, który na żywo podczas targów malował będzie obraz, który w ostatnim dniu imprezy zostanie zlicytowany na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza.

Organizatorzy przygotowali również akcję ,Lubię czytać", która ma popularyzować czytelnictwo wśród młodzieży. Znani aktorzy czytać będą fragmenty książek, a młodzi goście będą mieli okazję ilustrowania usłyszanych tekstów.

W czasie targów, podobnie jak w poprzednich latach, zostaną przyznane nagrody im. J. Długosza (nominowanych jest do niej dziesięć polskich książek z zakresu szeroko rozumianej humanistyki), Goncourtów oraz za najpiękniejszą edytorsko książkę ,Edycja".

Po raz pierwszy Targom towarzyszyć będzie akcja pt. ,book crossing", polegająca na wykładaniu darmowych książek ze specjalną naklejką w różnych publicznych miejscach - tramwaju czy restauracji. Książki można zabrać do domu, przeczytać, a potem pozostawić w innym miejscu, dla innego czytelnika. Wygląda więc na to, że książka zdominuje na czas targów nie tylko hale wystawiennicze, ale całe miasto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto