Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W PWSZ w Oświęcimiu uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Msza św. w intencji pomordowanych.

bok
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu uczczono pamięć ofiar zbrodni na polskich jeńcach wojennych w 1940 w Związku Radzieckim katyńskiej. Studenci i młodzież oświęcimskich szkół spotkała się z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej i rodzinami katyńskimi w auli Collegium sub Horologio PWSZ w Oświęcimiu
Druga część obchodów odbyła się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przed tablicą upamiętniającą wojskowych i policjantów zamordowanych przez NKWD na rozkaz Stalina, w tym pochodzących z ziemi oświęcimskiej. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego i złożeniu kwiatów odbyła się msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskich i ich rodzin, a po nabożeństwie koncert pieśni żałobno-patriotycznych w wykonaniu chóru Auxilium i chóru z parafii Św. Maksymiliana M.Kolbe.
W uroczystościach pod patronatem prezydenta Oświęcimia i Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej uczestniczyli krewni ofiar zbrodni katyńskiej, władze miasta, delegacje szkół i uczelni.
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu uczczono pamięć ofiar zbrodni na polskich jeńcach wojennych w 1940 w Związku Radzieckim katyńskiej. Studenci i młodzież oświęcimskich szkół spotkała się z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej i rodzinami katyńskimi w auli Collegium sub Horologio PWSZ w Oświęcimiu Druga część obchodów odbyła się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przed tablicą upamiętniającą wojskowych i policjantów zamordowanych przez NKWD na rozkaz Stalina, w tym pochodzących z ziemi oświęcimskiej. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego i złożeniu kwiatów odbyła się msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskich i ich rodzin, a po nabożeństwie koncert pieśni żałobno-patriotycznych w wykonaniu chóru Auxilium i chóru z parafii Św. Maksymiliana M.Kolbe. W uroczystościach pod patronatem prezydenta Oświęcimia i Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej uczestniczyli krewni ofiar zbrodni katyńskiej, władze miasta, delegacje szkół i uczelni. Bogusław Kwiecień
W PWSZ w Oświęcimiu i kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyły się uroczystości w 74. rocznicę zbrodni katyńskiej.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto