I Liga koszykarek

Marcin CZERNEK

WISŁA II Mc Arthur Kraków - WIDZEW Łódź 90:35 (23:8, 23:10, 14:13, 30:4). Punkty dla Wisły zdobyły: Radwan 22, Gburczyk 16, Ratomska 13, Janiszewska 10, Zalewska 9, Rzeźnik 8, Puchara 8, Syrek 2, Woldan 2. Najwięcej dla Widzewa: Rajkowska 14.

W tym spotkaniu koszykarki Wisły prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Były one zdecydowanie lepsze od swoich rywalek z Łodzi niemal w każdym elmencie gry. Krakowianki bardzo dobrze grały w obronie i zaliczyły dużą liczbę przechwytów. W drugiej i czwartej kwarcie koszykarki krakowskiej Wisły zagrały koncertowo zarówno pod swoją jak i atakowaną tablicą. Dzięki takiej grze w ostatniej odsłonie uzyskały one wówczas 30 pkt przy zaledwie czterech punktach swoich rywalek. Trzeba zaznaczyć coraz lepszą postawę Zalewskiej, która powoli powraca do wysokiej formy po przerwie spowodowanej kontuzją. Po meczu trenerka Wiślaczek nie kryła zadowolenia z postawy wszystkich swoich podopiecznych w tym meczu, chociaż jedynie do czego miała zastrzeżenia to co do gry swoich zawodniczek w trzeciej kwarcie, którą wygrały zaledwie jednym punktem, gdyż wówczas według niej wyszły one na boisko nazbyt rozluźnione.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?