MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Klikając w ,Hołd Pruski"

MSZ
Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku mieszcząca się w Sukiennicach nareszcie ma multimedialny przewodnik po swoich zbiorach. I to przewodnik znakomity. Oto bowiem miłośnicy sztuki dostają do rąk kompendium wiedzy o samej ...

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku mieszcząca się w Sukiennicach nareszcie ma multimedialny przewodnik po swoich zbiorach. I to przewodnik znakomity. Oto bowiem miłośnicy sztuki dostają do rąk kompendium wiedzy o samej galerii, o eksponatach i o twórcach, wydane na CD-ROMIE.

Płyta zawiera około 300 zdjęć obrazów i rzeźb, wirtualny model muzeum, ponad 100 opisów eksponatów, indeksy i noty biograficzne oraz historyczne. Wszystko to w polskiej i angielskiej wersji językowej, z lektorem i muzyką, ilustrującą klimat poszczególnych ekspozycji. Wystarczy zasiąść wygodnie przed monitorem komputera, uruchomić płytę i dać się wciągnąć magii tego multimedialnego spaceru. Na dole ekranu ukaże się rzut z góry na wszystkie sale, w górze zdjęcie sali, w której obecnie się znajdujemy, zaś z lewej strony znajdą się ikonki, ułatwiające ,przeprawę". I, jak w rzeczywistości, tak i tu możemy przechodzić z sali do sali i kontemplować poszczególne dzieła. Wystarczy kliknąć np. na ,Hołd Pruski", by ten zwiększył swoje rozmiary i zaprosił do otwarcia np. ikonki ,lektor". Po chwili dowiemy się niemal wszystkiego o dziele Jana Matejki. Obraz możemy sobie powiększyć do rozmiarów całego monitora. Mało tego, mamy także możliwość przyjrzeć się mu szczegółowo, poznając ,kto jest kto?". Kliknięciem łapki na daną postać otrzymujemy garść informacji o niej. Autorzy pomysłu - Beata Studziżba i Mieczysław Porębski - zadbali o to, aby spacer po Sukiennicach był naprawdę pasjonujący. Oczywiście, ten przewodnik nie zastąpi obcowania z oryginalnym dziełem, niemniej wiele rzeczy wyjaśni i dopowie.

Znakomity poziom graficzny i fachowa, acz przystępna dla każdego, zawartość merytoryczna powoduje, że mamy do czynienia z wydawnictwem, które warto mieć na podorędziu. Ot, chociażby po to, by, nie wychodząc z domu, rozkoszować się naszym zwycięstwem pod Racławicami lub przeżywać dramat pierwszych chrześcijan na płótnie Henryka Siemiradzkiego. I, rzecz jasna, z tysiąca innych powodów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Klikając w ,Hołd Pruski" - Oświęcim Nasze Miasto

Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto