MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Motorola w Strefie

rtk
Wczoraj, ze stosowną oprawą, otwarto nowe Centrum Oprogramowania Motoroli na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie-Pychowicach. Wstęgę przecinali i sadzili drzewka - królewskie buki, które upamiętnią to ...

Wczoraj, ze stosowną oprawą, otwarto nowe Centrum Oprogramowania Motoroli na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie-Pychowicach. Wstęgę przecinali i sadzili drzewka - królewskie buki, które upamiętnią to wydarzenie: ambasador USA w Polsce Christopher Hill i Terry Heng, pierwszy wiceprezes Motoroli, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i szef krakowskiego Centrum Paul Hancock oraz Ryszard Łada prezes Motorola Polska i Wanda Bordelon wiceprezes Motoroli na obszar Europy Środkowej i Afryki. - Chciałbym, żeby moja ambasada była taka ładna - powiedział ambasador Hill...

Dumą ponad 230 pracowników, którzy przenieśli się tu z obiektu w Przegorzałach wynajmowanego przez firmę od Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest najnowsze laboratorium infrastruktury telekomunikacyjnej w technologii CDMA, które pozwala na integrację i testy oprogramowania pracującego u klientów Motoroli na całym świecie. Łączna wartość inwestycji wyniosła 10 milionów dolarów.

- Z czasem zamierzamy tu, w Krakowie, zatrudnić do 500 inżynierów oprogramowania. Inwestycja ta przyniesie korzyści nie tylko Motoroli, ale również polskiej gospodarce i lokalnemu rynkowi pracy - powiedział Paul Hancock, dyrektor zarządzający Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie. - Sądzimy, że wiele zagranicznych firm pójdzie wkrótce w nasze śaldy i odkryje dla siebie skarby urody i intelektu Krakowa.

Tworzenie oprogramowania wymaga zarówno umiejętności myślenia abstrakcyjnego, jak i zdolności analitycznych. Świetny poziom techniczny, wysoki stopień wykształcenia (prawie 90 proc. z tytułem magistra i 8 proc. z tytułem doktora), umiejętność pracy w grupie i prawie 10 proc. udział kobiet inżynierów, na co w Motoroli zwraca się szczególnie uwagę - to niekwestionowane atuty zespołu Motoroli z Krakowa.

Polska lokalizacja 5 lat temu konkurowała z kilkoma ofertami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. - Kraków zaoferował konkurencyjne warunki w postaci dostępu do wysoko wykwalifikowanej kadry z krakowskich wyższych uczelni, doskonałej infrastruktury i przyjaznej lokalizacji oraz atrakcyjnych pakietów ekonomicznych - powiedział Krzysztof Krzysztofiak, prezes Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest gospodarzem terenu w Pychowicach.

Centrum, jedno z dwudziestu w świecie, rozpoczęło działalność w Krakowie w marcu 1998 roku, zajmuje się w głównej mierze oprogramowaniem i integracją elementów infrastruktury sieci komórkowych, systemów telekomunikacyjnch dla służb bezpieczeństwa publicznego oraz oprogramowaniem do telefonów komórkowych. Krakowskie centrum zapewnia również całodobowe wsparcie serwisowe dla użytkowników sprzętu i oprogramowania firmy. Dzięki różnicy czasu praca rozpoczęta w USA czy Japonii może być kontynuowana w Polsce, co przyspiesza rozwiązanie ważkich problempów.

W 2002 roku Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie uzyskało piąty poziom - SEI Level 5, tzn. najwyższy z możliwych poziom dojrzałości organizacji procesu tworzenia oprogramowania, określany przez Instytut Inżynierii Oprogramowania w USA (Software Engineering Institute-SEI). i jest pierwszą instytucją w Polsce, która uzyskała certyfikat na tym poziomie.

od 7 lat
Wideo

Młodzi często pracują latem. Głównie bez umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto