Nie do zatrzymania!

JK
WISŁA Can-Pack Kraków - OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 70:59 (20:16, 15:13, 22:11, 13:19) Punkty: Kobryń 30, Czarnecka 10, Krawiec 9, Czepiec 7 (1x3), Stefanowskaja 7, Radwan 4, Rzeźnik 3 (1x3) - Korgiel 19 (2x3), Biela ...

WISŁA Can-Pack Kraków - OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 70:59 (20:16, 15:13, 22:11, 13:19)

Punkty: Kobryń 30, Czarnecka 10, Krawiec 9, Czepiec 7 (1x3), Stefanowskaja 7, Radwan 4, Rzeźnik 3 (1x3) - Korgiel 19 (2x3), Biela 10 (1x3), Górczak 9 (1x3), Siwczak-Dajksler 7, Żurkowska 4, Karpińska 4 (1x3), Kaczmarek 4, Wróblewska 2.

Tą zawodniczką nie do zatrzymania była w sobotę Kobryń grająca w Wiśle na pozycji centra. Reprezentantka Polski rzuciła 30 pkt., miała 23 zbiórki i 5 bloków. Jej skuteczność w meczu z Ostrovią wyniosła aż 68 procent! Takie mecze nie zdarzają się zbyt często, jak dotąd dla Kobryń był to mecz najlepszy w karierze.

I dobrze, że Wisła miała w swoim składzie Kobryń, bo gra pozostałych zawodniczek pozostawiała wiele do życzenia i nawet o to zwycięstwo z beniaminkiem mogło być ciężko. Poniżej oczekiwań zagrały przede wszystkim dwie potencjalne liderki, Czepiec i Predehl. Ta druga w całym meczu ani raz nie trafiła do kosza! Było też i wiele innych błędów, które miały spory wpływ na grę. A zaczęło się wszystko bardzo ładnie, bo Wisła oddała trzy celne rzuty i prowadziła 6:0, a potem 9:2. Ale wtedy za 3 pkt. rzuciły kolejno Biela i Korgiel, a po kolejnej ,trójce" Górczak w 6 min. Ostrovia prowadziła 13:12. W końcówce pierwszej kwarty po raz pierwszy dała o sobie znać Kobryń i po 10 min. Wisła Can-Pack prowadziła 20:16.

W drugiej kwarcie przewaga wiślaczek wzrosła nawet do 13 pkt. (33:20), ale na ,trójkę" Rzeźnik później takim samym rzutem odpowiedziała Korgiel i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodyń 35:29. Decydująca dla losów meczu była kwarta trzecia, w której świetnie zagrała Kobryń, dzielnie wspomagała ją Czarnecka, a i Czepiec wreszcie zaczęła rzucać. Wisła po trzech kwartach prowadziła już 17 pkt. (57:40). W ostatniej odsłonie beniaminek dążył do zmniejszenia rozmiarów porażki, dzięki ogromnej ambicji zespół wygrał tę czwartą kwartę 19:16, ale cały mecz przegrał 11 pkt. W zespole gości nie zagrała była zawodniczka ,Białej Gwiazdy", Mądra, która w poprzednim meczu złamała sobie palec. Bez niej średnia wieku zespołu z Ostrowa wynosiła około 20 lat...

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również