MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. Po przerwie spowodowanej koronawirusem, tunele pod oświęcimskim zamkiem znowu otwarte z „Grą o Niepodległą” [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Po przerwie znowu można zwiedzać tunele pod oświęcimskim zamkiem.
Po przerwie znowu można zwiedzać tunele pod oświęcimskim zamkiem. Muzeum Zamek
Podziemia, tunele i mroczne korytarze - taka tajemnicza atmosfera ciekawi i interesuje niejednego. Na podróż w czasie, zaprasza Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Po przerwie spowodowanej lockdownem znowu zaprasza do zwiedzania tuneli i „Grę o Niepodległą”.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Zobaczysz tunele pod oświęcimskim zamkiem.

Nowa atrakcja turystyczna w Oświęcimiu

W zniesienie oświęcimskiego zamku znajduje się dwa tunele, starszy koniec z końca XVIII wieku i późniejszy wykonany w latach 1939-1945.

Przez dekady, tunele skrywały tajemnicę, aż w lipcu 2020 r. pierwsi turyści mogli je zobaczyć.

- Dzięki ciekawej aranżacji, kreatywnym zabiegom scenograficznym, dźwiękowym, oświetleniowym i projekcyjnym tunele stały się interesującą Interaktywną Trasą Historyczną, która nosi tytuł „Gra o Niepodległą”

- mówi Wioletta Oleś, dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu. - Niestety przez pandemię wszystkie muzea musiały zawiesić lub zwiększyć swoją działalność, metody ekspozycje i wystawy oraz odwołać wydarzenia. Nowa atrakcja turystyczna w mieście - Tunele wraz z rozgrywającą się w nich „Grą o Niepodległą” również przestały być dostępne dla zwiedzających - dodaje.

W oczekiwaniu na otwarcie punktu prace modernizacyjne tuneli oraz opracowana została nowa wystawa w sprawie Legionów Polskich i lokalnych wydarzeń z czasów I wojny światowej.

Podróż w przeszłość pod oświęcimskim zamkiem. Jak?

Zwiedzanie tuneli rozpoczyna się w rekonstrukcji okopu w zamku. Nowa wystawa, to interaktywna trasa i krótkie filmy z toczących się konfliktów zbrojnych w historii Polski. Głównymi bohaterami są - dziadek Antoni Kruczała, uczestnik bitwy prusko-austriackiej o dworzec w Oświęcimiu w 1866 r. oraz jego wnuk Ignacy. 

Trasa w formie fabularnej ścieżki, wymaga od zwiedzających, by „wcielili” się w postać młodego rekruta Ignacego, który wraz z Legionami Polskimi przeszedł całą ścieżkę bojową aż do odzyskania przez Polskę Niepodległości.

- Od lutego ekspozycje muzeum; Zamku, Wieża i Ratusz są otwarte dla zwiedzających, a od marca 2021 r. zapraszamy ponownie do tuneli

– zachęca Wioletta Oleś. - Wznawiamy zapisy na tury i zachęcamy do udziału w Interaktywnej Trasie Historycznej „Gra o Niepodległą” - dodaje.

Zwiedzanie tuneli odbywa się w dwóch wariantach:

  • zwiedzanie z dni w „Grze o Niepodległą” w grupach nie przekraczających 6 osób (opcjonalnie w pandemii), w dniach poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, niedziela.
  • zwiedzanie BEZ udziału w grze - środa.

Czas przejścia łącznie z projekcją filmu do ok. 90 min.
Trasa „Gra o Niepodległą” jest dostępna wyłącznie w języku polskim.

Szczegóły i cennik TUTAJ.

FLESZ - Bon turystyczny zadziała nawet bez noclegu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto