Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświęcim: wreszcie wyremontują ogrodzenie stadionu. MOSiR planuje wymienić betonowy płot

Monika Pawłowska
Betonowe ogrodzenie stadionu  nie jest bezpieczne ani też ładne. Wkrótce zniknie, a pod wałem stanie nowe
Betonowe ogrodzenie stadionu nie jest bezpieczne ani też ładne. Wkrótce zniknie, a pod wałem stanie nowe Jerzy Zaborski
Ogrodzenie miejskiego stadionu przy ul. Legionów w Oświęcimiu nie jest ani ładne, ani bezpieczne. Wkrótce powinno się to zmienić. Problem w tym, że ogrodzenie będzie musiało stanąć nie na koronie, a u podnóża przeciwpowodziowego wału.

Remont ogrodzenia bez wątpienia jest bardzo potrzebny. Gołym okiem widać, że betonowy płot już dawno nie spełnia swojej funkcji. Co więcej, zagraża bezpieczeństwu osób, które mecze i inne wydarzenia wolą oglądać zza resztek ogrodzenia niż z trybun.

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji postanowiła wymienić betonowe ogrodzenie z trzech stron - od strony byłej garbarni, ogródków działkowych oraz przy wale. - Ogrodzenie powinno znów stanąć na wale a nie pod - mówi Henryk Grzybek, miejski radny. - Kiedy zostanie przeniesione poniżej korony wału, stadion się skurczy i może zniknąć bieżnia. Jego zdaniem, ogrodzenie, nawet jeśli nie będzie betonowe, może tylko wzmocnić wał przeciwpowodziowy. Przekonuje, że dużo bardziej szkodliwe są korzenie drzew, które mogą rozsadzić wał. - Rozmawiałem ze specjalistami w tej dziedzinie i piłkarzami. Nikomu nie podoba się ten pomysł. Z kolei gdy płot będzie niżej, to jak zmotywować tych, którzy nie lubią płacenia za imprezy? - pyta Grzybek.

Jak przekonują gospodarze stadionu, miejsce i sposób wykonania ogrodzenia zostały już uzgodnione z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. - Z uwagi na obowiązującą ustawę prawo wodne, wykonanie ogrodzenia możliwe jest wyłącznie poniżej stopy wału - informuje Agata Gworek, dyrektor MOSiR w Oświęcimiu. Przekonuje, że nie ma takich planów, by zlikwidować bieżnię

W oświęcimskim inspektoracie Małopolskiego Oddziału Melioracji i Urządzeń Wodnych twierdzą, że gdyby ogrodzenie było w dobrym stanie technicznym, sprawy by nie było - mogłoby stać dalej. - Nie wnikam, czy ktoś kiedyś miał pozwolenie na budowę betonowego ogrodzenia w tym miejscu - mówi Edward Kopeć, kierownik inspektoratu rejonowego MZMiUW w Oświęcimiu. - Teraz są inne czasy i jak wiadomo na wale przeciwpowodziowym nie należy nic stawiać.

Dyrekcja MOSiR i władze miasta uznali te argumenty. Do radnego one nie przemawiają - uważa, że miasto tylko zmarnuje pieniądze. Roboty według planu mają się rozpocząć już w marcu, a zakończyć do czerwca, przed planowanym finałem Life Festival. Ogrodzenie będzie ażurowe, podobnie jak to od ul. Legionów. Na ten cel w budżecie ośrodka jest 550 tys. zł. Jak zapewnia radny, półmilionowa inwestycja powinna spodobać się tym, których nie stać na biletowane imprezy.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto