Przegrały medal i igrzyska

Ja
POLSKA - HISZPANIA 81:87 (29:14, 20:21, 22:21, 10:31). Polska: Bibrzycka 19, Cupryś i Wlaźlak po 12, Dydek 11, Piestrzyńska 10, Trześniewska 6, Krupska-Tyszkiewicz 4, Wielebnowska 3, Szymańska-Lara i Koryzna po 2.

Hiszpania: Fernandez 19, Palau 18, Sanchez i Valdemoro po 15, Martinez 14, Ferragut 3, Cebrian 2, Pons 1.

Polskie koszykarki przegrały w greckim Patras walkę o brązowy medal 29. finałów mistrzostw Europy i nie wezmą udziału w igrzyskach olimpijskich w 2004 roku w Atenach. Polki mimo że wygrywały wysoko - różnicą 10-15 punktów przez trzy kwarty, nie potrafiły utrzymać tej przewagi w ostatnich minutach. Czwartą, decydującą kwartę przegrały aż 10:31 i marzenia o medalu, igrzyskach diabli wzięli.

W tej ostatniej części Polki grały za szybko, nerwowo, było niewiele podań pod kosz, a zbyt dużo niecelnych rzutów z półdystansu. Słabiutko spisywała się pod koszem Dydek. W 35 min. nasza przewaga zmalała do czterech punktów (75:71), ale wejście Szymańskiej-Lary dało jeszcze Polsce prowadzenie 77:71. Niestety kosze Martinez i Sanchez pozwoliły rywalkom doprowadzić do remisu 79:79. Zejście za pięć fauli Cupryś i słaba gra Dydek spowodowały, że inicjatywę przejęły Hiszpanki. Na niespełna 90 sekund przed końcem meczu, przy prowadzeniu Hiszpanii 81:79, Bibrzycka nie trafiła za trzy punkty i to właściciwie przesądziło o wyniku.

Wcześniej wszystko przebiegało po naszej myśli, po 10 minutach podopieczne trenera Tomasz Herkta wygrywały 29:14. Doskonały początek drugiej kwarty - pięć z rzędu punktów Bibrzyckiej - pozwolił Polsce objąć najwyższe prowadzenie w meczu 34:14. Po dwóch kwartach Polska prowadziła 49:35. Tę piętnastopunktową przewagę polskie koszykarki utrzymały także po trzydziestu minutach gry i przed ostatnią kwartą wygrywały 71:56. Do tego, co zdarzyło się potem lepiej nie wracać...

Tytuł mistrzowski zdobyły koszykarki Rosji. W finale pokonały zespół Czech 59:56.

* SOBOTA - półfinały: Polska - Czechy 66:74 (21:16, 19:19, 11:21, 15:18)

Punkty: Dydek 22, Bibrzycka i Trześniewska po 15, Cupryś 9, Wlaźlak 3, Szymańska-Lara 2 - Blahuskova 34, Vesela 16, Vecerova 12, Machova 6, Hamzova 4, Pavlickova 2.

W drugim sobotnim półfinale Rosja pokonała Hiszpanię 78:71.