Przrwana passa

Marcin CZERNEK
WISŁA II Mc Arthur Kraków - SMS PZKosz Warszawa 76:81 (15:27, 27:14, 28:21, 16:19). Punkty dla Wisły zdobyły: Rzeźnik 22, Gburczyk 15 (1x3), Radwan 11, Rzeźnik 9 (1x3), Miszkiel 6, Wnęk 4, Janiszewska 4, Ratomska 4, ...

WISŁA II Mc Arthur Kraków - SMS PZKosz Warszawa 76:81 (15:27, 27:14, 28:21, 16:19).

Punkty dla Wisły zdobyły: Rzeźnik 22, Gburczyk 15 (1x3), Radwan 11, Rzeźnik 9 (1x3), Miszkiel 6, Wnęk 4, Janiszewska 4, Ratomska 4, Puchara 1.Najwięcej dla SMS: Krężel 19, Błaszcak 16, Chomać 16. Sędziowali: P. Pieta i C. Nowicki z Poznania. Widzów 150.

Koszykarki rezerw krakowskiej Wisły miały przed tym spotkaniem na swoim koncie sześć zwycięstw z rzędu, i walczyły o podtrzymanie tej dobrej passy.

Pierwsza kwarta to zdecydowana przewaga zawodniczek SMS, które wygrały ją różnicą 12 punktów. Krakowianki grały wówczas fatalnie w obronie i miały bardzo słabą skuteczność rzutów z dystansu. W drugiej kwarcie wiślaczki zagrały diametralnie lepiej niż w pierwszych 10 minutach w każdym elemencie gry i dzięki temu do szatni schodziły z 1 punktową przewagą. W trzeciej kwarcie oba zespoły rzucały kosz za koszem i było w niej dużo walki, nikoniecznie sportowej, do czego przyczynili się sędziowie tego spotkania, którzy pozwalali zawodniczkom na zbyt ostre wejścia. Jedno z nich zakończyło się bolesną kontuzją kolana Rzeźnik, która dotychczas rozgrywała bardzo dobre spotkanie. W ostatniej odsłonie Wiślaczki starały się i walczyły jak mogły o uzyskanie korzystnego wyniku, jednak w końcówce były one bardzo nieskuteczne, co skrzętnie wykorzystały ich rywalki i dzięki temu wygrały to spotkanie różnicą 5 punktów. Po tym spotkaniu mimo porażki krakowiankom należą się duże słowa uznania za bardzo dobrą postawę w tym meczu.