Seweryn przesądził

BK
Noteć Detal Met Inowrocław - Unia/Wisła Kraków 77:81 (21:17, 17:20, 21:27, 18:17). Punkty dla Noteci: Austin 19, Mrożek i Frasunkiewicz po 11, Anienkow 10, Mollinari 8, Radke 7, Kwiatkowski 6, Robak 5; dla Unii/Wisły: ...

Noteć Detal Met Inowrocław - Unia/Wisła Kraków 77:81 (21:17, 17:20, 21:27, 18:17).

Punkty dla Noteci: Austin 19, Mrożek i Frasunkiewicz po 11, Anienkow 10, Mollinari 8, Radke 7, Kwiatkowski 6, Robak 5;

dla Unii/Wisły: Hughes 21, Ansley 20, Seweryn 15, Sulowski i Szybilski po 8, Żurawski 7, Tuljkovic 2, Doliński 0.

Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie górą byli gospodarze, którzy na trzy minuty przed jej zakończeniem odskoczyli nawet na 10 punktów przewagi (21:11). Jak się później okazało, było to najwyższe prowadzenie inowrocławian w tym pojedynku.

Druga część to systematyczne odrabianie strat przez zespół Mariusza Karola. Zaowocowało to tym, że na przerwę zespoły schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu Noteci.

Po zmianie stron Unia/Wisła prezentowała się już lepiej. Goście szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do samego końca. Decydującym momentem meczu był początek czwartej części, kiedy to trzy razy z rzędu za trzy punkty trafił Łukasz Seweryn. Noteć nie potrafiła na to odpowiedzieć i mimo, iż mecz skończył się tylko czteropunktowym zwycięstwem Unii/Wisły, to śmiało można powiedzieć, że goście w końcówce kontrolowali już przebieg wydarzeń na parkiecie.

O wygranej podopiecznych trenera Mariusza Karola przesądziła m.in. dobra gra skrzydłowych. Goście dobrze odcinali od podań Mrożka i Frasunkiewicza. Również Austin niewiele sobie pograł, a większość swoich punktów zdobył dopiero w końcówce, kiedy losy meczu były już rozstrzygnięte. W Unii/Wiśle kolejny dobry mecz rozegrali Amerykanie, Hughes i Ansley, ale cały zespół zasłużył na słowa uznania. Jak powiedział trener Mariusz Karol, każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa.

W pozostałych spotkaniach: Prokom Trefl Sopot - Ostromecko Astoria Bydgoszcz 93:64 (33:16, 17:16, 18:20, 25:12) Spójnia Stargard Szcz. - Anwil Włocławek 62:76 (12:27, 16:16, 18:18, 16:15), Czarni Słupsk - AZS Gaz Ziemny Koszalin 59:69 (13:13, 12:18, 19:16, 15:22), Start Lublin - Idea Śląsk Wrocław 77:87 (21:26, 23:22, 17:20, 16:19), Polonia Warbud Warszawa - Gipsar Stal Ostrów Wlkp. 81:65 (16:21, 28:11, 20:17, 17:16).