SuperAnwil

(OPR. FRAP)
Wielkie emocje i niezły poziom - mecz o Superpuchar dobrze wróży przed rozpoczynającym się sezonem koszykarskiej ekstraklasy. Trofeum zdobył Anwil Włocławek, który we własnej hali po dogrywce pokonał zespół mistrza ...

Wielkie emocje i niezły poziom - mecz o Superpuchar dobrze wróży przed rozpoczynającym się sezonem koszykarskiej ekstraklasy. Trofeum zdobył Anwil Włocławek, który we własnej hali po dogrywce pokonał zespół mistrza Polski Prokom Trefl Sopot 103:100 (16:26, 15:14, 31:27, 26:21, dogrywka 15:12).

W zespole Prokomu błyszczały gwiazdy europejskiej i światowej koszykówki: Milan Gurovic (35 punktów) i Travis Best, a w drużynie Anwilu (zabrakło kontuzjowanego Andrzeja Pluty) reprezentanci Polski - Łukasz Koszarek (11 asyst) i Zbigniew Białek oraz Amerykanin Gerrod Henderson. Pierwsze dwadzieścia minut należało do mistrzów Polski, którzy dominowali pod koszem, prezentowali się jako bardziej zgrana drużyna. Trzecia kwarta i czwarta były popisem gospodarzy, którzy niesieni fantastycznym i nieustającym dopingiem kibiców stopniowo odrabiali straty.
Dogrywka była zacięta jak cały mecz, a koszykarze mimo zmęczenia popisywali się doskonałymi zagraniami. Amerykanin Henderson wykonywał pewnie rzuty z linii wolnych i na 20 sekund przed końcem Anwil wygrywał 101:97. Mistrzowie Polski byli bliscy doprowadzenia do remisu, po rzutach Gurovica było tylko 101:100 dla Anwilu. Faulowany taktycznie Henderson wykorzystał po raz trzeci z rzędu obydwa wolne, pieczętując sukces gospodarzy.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?