Zmęczeni, ale mocni

(OPR. FRAP)
Dla trenerów obu drużyn - Raula Lozanoi Vladimira Pridala udział w 5. Memoriale Huberta Wagnera jest jednym z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy (6-16 września, Moskwa i Sankt Petersburg).

Polacy mają za sobą dwa tygodnie ciężkiej pracy na zgrupowaniu w Spale i we wczorajszym meczu w Ostródzie było to widać.
Szczyt formy ma jednak przyjść we wrześniu. - Wszystko co obecnie robimy jest podporządkowane mistrzostwom Europy - powiedział drugi trener Polski Alojzy Świderek. - Oczywiście chcemy wygrać Memoriał oraz wszystkie spotkania. Z takim nastawieniem zresztą wychodzimy na parkiet zawsze.
Pierwszego seta Polacy, grając dość swobodnie, pewnie wygrali. W drugim w takim samym stylu zwycięstwo odnieśli Słowacy. Trener Raul Lozano w tym fragmencie gry dokonywał wielu zmian, m.in. Paweł Zagumny zastąpił Łukasza Żygadło, a Michał Bąkiewicz Piotra Gruszkę. W trzecim secie Polska prowadziła 22:21 i wygrała tę partię również bardzo pewnie.
Czwarty set z kolei był popisem Słowaków. W tie breaku gra była wyrównana, oba zespoły popełniały sporo błędów. Przy stanie 14:14 Daniel Pliński popisał się efektowną kiwką, a ostatnią akcję skończył Sebastian Świderski.
Wcześniej w inauguracyjnym spotkaniu Niemcy bardzo łatwo wygrały z Wielką Brytanią 3:0 (25:17, 25:17, 25:23), z którą dziś zmierzą się Polacy. W trzecim meczu Holendrzy pokonali Serbów 3:1 (20:25, 25:21, 25:21, 25:23).

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny