1 liga hokeja. „Orlęta” PZHL Katowice pokazały pazury w Oświęcimiu, pokonując miejscową Unię, która zagrała bez serca i ducha [ZDJĘCIA]

1 liga hokejowa: UKH Unia Oświęcim - SMS PZHL Katowice 1:6. Na zdjęciu: Arkadiusz Karasiński (na dalszym planie), zdobywa drugiego gola dla "Orląt". Jerzy Zaborski
Bez serca i ducha. To szkieletów ludy. Ten pierwszy wers „Ody do młodości” pasuje jak ulał do ostatnich występów UKH Unia Oświęcim na zapleczu hokejowej ekstraklasy. Z kolei młodość dodała skrzydeł SMS PZHL Katowice. „Orlęta” nad martwym wzbiły się światem, pewnie pokonując oświęcimian. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z meczu UKH Unia Oświęcim - SMS PZHL Katowice

W pierwszej tercji dużo było walki. Mecz był szybki. Wszak do Oświęcimia zjechała młodzieżowa reprezentacja Polski U-18 (drużyna złożona z roczników 2003 i 2004 – przyp. red). Przyjezdni częściej gościli w oświęcimskiej tercji obronnej, ale nie miało to dla nich przełożenia na wynik.

Młodzieżówka dała koncert skuteczności po pierwszej przerwie. Tuż po skończeniu kary Filipa Dworzaka do siatki trafił Szymon Maćkowski.

Chwilę później szasnę doprowadzenia do remisu miał Michał Kowalczuk. Przegrał jednak pojedynek z Tomaszem Grobelkiewiczem.

W odpowiedzi „szkółka” wykorzystała liczebną przewagę, ale okrasą tej części pojedynku był gol Jakuba Hofmana. Po jego strzale krążek najpierw odbił się od poprzeczki i dopiero wpadł do bramki.

Oświęcimski szkoleniowiec zmienił bramkarza, wziął czas, żeby udzielić wskazówek swoim podopiecznym, ale wkrótce po tych zabiegach oświęcimianie stracili czwartą bramkę, która do tego stopnia złamała morale miejscowych, że nie potrafili wykorzystać nawet 67 sekund gry w podwójnej przewadze.

- Od pięciu spotkań gramy bez serca. Na pewno wpływ na to mają choroby, nękające czołowych zawodników. Niektórzy dopiero wrócili, więc może im brakować sił. Gdybym miał możliwość, chętnie odwołałbym spotkania. Mimo wszystko, powinniśmy pokonać młodzież z Sosnowca – powiedział Lubomir Witoszek, trener oświęcimian.

UKH Unia Oświęcim – SMS PZHL Katowice 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

Bramki: 0:1 Maćkowski – Moś 29, 0:2 Karasiński – Moś 33, 0:3 Jakub Hofman – Łukawski – Dawid 34, 0:4 Maćkowski – Moś 36, 1:4 Sadowski – Piotr Kot 52, 1:5 Maćkowski – Łukawski - Moś 52, 1:6 Maćkowski – Moś 55.

UKH Unia: Kaczkowski (od 34 min Płonka) – P. Kot, Dworzak; Jerrasow, Sadowski, Kusak – Najsarek, Guzik; Piankrat, Sosnowski, Fus – Wytrykus, Pencko; Ptaszkin, Daniliszyn Kowalczuk oraz Nowak, Klimczyk.