3. liga. Marcin Szymczak opuszcza Sołę Oświęcim

Marcin Szymczak (przy piłce) tylko w Trzebini dostał szansę pokazania się w całym meczu. Fot. Jerzy Zaborski
Runda jesienna wśród trzecioligowców przeszła już do historii. Zimowa przerwa to czas zmian kadrowych. W Sole Oświęcim objedzie się bez rewolucji, ale pierwsza decyzja już zapadła.

Z Sołą zamierza rozstać się młodzieżowiec Marcin Szymczak, który został wypożyczony na cały sezon z Cracovii. W związku ze zmianą planów samego zawodnika, umowa musi zostać rozwiązana za porozumieniem stron.

- Zawodnik chce znaleźć nowy klub, w którym dostałby szansę gry w większym wymiarze czasu – wyjawia Krzysztof Pękala, dyrektor sportowy Soły Oświęcim. - W jego miejsce będziemy musieli poszukać innego młodzieżowca. Na dzisiaj szykuje nam się zatem jedna korekta w składzie.

Marcin Szymczak rozegrał jesienią 198 minut w ligowych potyczkach Soły, czyli zaliczył statystycznie 2,2 meczu. W pełnym wymiarze zaliczył tylko mecz w Trzebini, zakończony porażką oświęcimian 0:2. Drugi mecz „z hakiem” wyrobił w ośmiu końcówkach innych spotkań. Strzelił jedną bramkę dla Soły, ratującą jej remis na własnym boisku z Orlętami Radzyń Podlaski (1:1).