4. liga przed wiosną: KS Chełmek – Iskra Pszczyna 2:2. Znów zbyt wiele strat chełmeckich piłkarzy

4 liga, sparing: KS Chełmek - Iskra Pszczyna 2:2
4 liga, sparing: KS Chełmek - Iskra Pszczyna 2:2 Fot. Jerzy Zaborski
W ramach przygotowań do wiosny w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej, będący w niej beniaminkiem Chełmek zremisował z Iskrą Pszczyna 2:2, śląskim czwartoligowcem, zajmującym po jesieni ostatnie miejsce w grupie II. Wynik pozostawił niedosyt w szeregach podopiecznych Pawła Sidorowicza.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

W pierwszej połowie Chełmek stracił dwa gole na własne życzenie. Po źle rozegranych stałych fragmentach gry gospodarze dali się skontrować.

- Straciliśmy gole po szkolnych błędach, jakie nie powinny nam się zdarzać – uważa Paweł Sidorowicz, trener Chełmka. - Na razie jednak w każdym sparingu mocno rotuję składem, więc pewne wpadki mogą wynikać z braku zgrania. Na szlifowanie taktyki przyjdzie czas.

W pierwszej połowie Dawid Nagi zmarnował karnego. Jak zauważył z lekkim niepokojem chełmecki szkoleniowiec, to już trzeci rzut karny przyznany jego drużynie w sparingach i żadnego dotąd nie udało się wykorzystać.

W drugiej części Nagi w pełni zrehabilitował się za wpadkę sprzed przerwy, bo najpierw perfekcyjnie wykonał wolnego, trafiając do siatki w tzw. dalszy róg, a potem, po jego asyście, Tomasz Kustra wyrównał stan rywalizacji.

Kadra Chełmka niemal domknięta

Zimą w Chełmku doszło do kosmetycznych zmian kadrowych. Do Rajska, także walczącego w grupie zachodniej IV ligi, odszedł Jakub Wykręt. Mateusz Stankiewicz wybrał Koszarawę Żywiec. Nie ma też bramkarzy Piotra Woźnicy i Jakuba Wilka.

- To dlatego mamy wakat tylko na pozycji bramkarza, ale i tę lukę staramy się wypełnić – wyjawia Paweł Sidorowicz.

Chełmek pozyskał Klemensa Drobniaka z Orła Ryczów i Dawida Wadasa ze Szczakowianki Jaworzno. Jak powiedział trener Sidorowicz, od dawna przymierzał się do pozyskania tych zawodników i jego plan w końcu został wykonany.

- W Szczakowiance wiosną gralibyśmy o środek tabeli, więc byłaby to wiosna bez emocji. W Chełmku będziemy walczyć o miejsce „nad kreską”, gwarantujące po kilku wiosennych kolejkach utrzymanie. Jak wykonamy to zadanie, pozostanie nam walka w małopolskiej elicie – tymi słowami Dawid Wadas argumentuje swoje przejście do Chełmka.

KS Chełmek – Iskra Pszczyna 2:2 (0:2)

Bramki dla Chełmka: Nagi (48 min), Kustra (65 min).

Chełmek: Przewoźnik – Nędza, Wadas, Bloch, Kukiełka – Sidor, Kustra, Nagi, Drobniak – Majka, Hankus oraz Juan, Pędrys, Kaleta, Nowotarski.