5. liga. Brzezina Osiek zatrzymała lidera, Tempo Białka. Technika i spryt lepsze od siłowego stylu

5 liga, Chrzanów. Brzezina Osiek - Tempo Białka 2:0. Tak piłkarze Brzeziny fetowali w szatni pokonanie lidera. Fot. Jerzy Zaborski
To było bez wątpienia wydarzenie 13., kadłubowej kolejki chrzanowskiej piłkarskiej klasy okręgowej, bo połowę spotkań storpedowała pogoda. Brzezina Osiek podejmowała lidera, Tempo Białka, dla którego „trzynastka” okazała się pechowa, bo po raz pierwszy w tym sezonie musiał uznać wyższość rywali.

Lider z Białki, który dotąd zanotował jedynie dwa remisy, znalazł pierwszego pogromcę. Dla miejscowych nie była to jednak niespodzianka.

- Mamy patent na własnym boisku na ekipę z Białki. W poprzednim sezonie też ją u siebie pokonaliśmy – cieszył się Łukasz Szczepaniak, trener osieczan.

Od pierwszego gwizdka gospodarze sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych. Po dograniu od Jakuba Zaremby akcji nie zamknął Piotr Dąba i goście mogli odetchnąć z ulgą.

Jednak po prostopadłym podaniu od Piotra Dąby z piłką pociągnął Przemysław Bernaś, zagrywając wzdłuż bramki, a Jakub Zaremba, na wyciągniętej nodze, wślizgiem wepchnął piłkę do bramki.
Goście dopiero pod koniec pierwszej połowy zagrozili bramce miejscowych. Z boku w pole karne wpadł Łukasz Rupa, ale Michał Majda nie dał się zaskoczyć.

- Przed przerwą nie byliśmy sobą – przyznał Mariusz Sałaciak, kierownik białczan.

W przerwie goście dokonali dwóch zmian i zawodnicy poruszali się szybciej po boisku, ale nie miało to przełożenia na sytuacje bramkowe.

Tymczasem po kontrze Jakuba Zaremby osieczanie wywalczyli karnego, którego na gola zamienił Tomasz Dubiel.

Brzezina wykorzystała szybkość Jakuba Zaremby

- Lidera trzeba było podejść sposobem. Rywal zwykle stara się wykorzystać swoich rosłych zawodników, mających przewagę fizyczną. Ze swojej strony postawiliśmy na grę piłką i wykorzystanie szybkości Jakuba Zaremby. Tak oto technika pokonała siłowy prosty futbol – podkreślił Łukasz Szczepaniak.

- To był jeden z lepszych meczów jesieni w moim wykonaniu. Dobrze udało mi się w niego wejść. Koledzy szukali mnie nie boisku, więc nie chciałem sprawić im zawodu – powiedział po meczu Jakub Zaremba, który plasuje się w czołówce ligowych snajperów.

Brzezina Osiek – Tempo Białka 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Zaremba 15, 2:0 Dubiel 67 karny.

Brzezina: Majda – M. Szczepaniak, Majcherek, Nalepa, Bernaś ż (80 Bury) – Dąba (81 Filip), Ryszawy, M. Gros (68 Dziubek), Antecki – Zaremba (74 Brańka), Dubiel (87 Płonka).

Tempo: Wałach – Marek, Gruca (26 Kalicki), Bryła, Mentel – Puzik, Ł. Rupa (46 Piwowarczyk), Motor, Zawada – M. Balcer (73 Woźny), Madziała (46 Basiura).

Sędziował: Michał Gładys (Chrzanów). Żółte kartki: Majcherek, M. Szczepaniak, Bernaś, Brańka – Mentel, Motor. Mecz bez udziału publiczności.

Inne mecze:

Gorzów – Zgoda Byczyna 1:0 (1:0); Cichoń 44

MKS Libiąż – Halniak Maków Podhalański 4:1 (1:0); Węgorek 30 i 54, Szumniak 51, Pacwa 60 – Szymoniak 58.

LKS Żarki – Kalwarianka 4:3