5. liga. Chełmek nie „zabił” meczu, więc sam poległ z Nadwiślaninem [ZDJĘCIA]

Marcin Psioda strzela bramkę dla Chełmka, dającą mu prowadzenie
Marcin Psioda strzela bramkę dla Chełmka, dającą mu prowadzenie Fot. Jerzy Zaborski
Każda seria ma swój kres. Tak było także w przypadku Chełmka, który - po pięciu zwycięskich spotkaniach w chrzanowskiej okręgówce - musiał przełknąć gorzką pigułkę, w dodatku po raz pierwszy przegrał na własnym boisku. Z kolei gromczanie cieszyli się z przełamania na boisku rywala „zza miedzy”, bo – jak powiedział ich trener Maciej Kania – w historii spotkań w Chełmku dotąd tylko raz udało im się zremisować.

Początek jednak nie zapowiadał klęski miejscowych. Zagrali bardzo mądrze, ustawiając się na kontrę. Gola zdobyli jednak po zagraniu z rzutu rożnego Grzegorza Kantka i główce Marcina Psiody.

Potem miejscowi mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Najlepsze miał Wojciech Mrowiec. Za pierwszym razem poszedł wślizgiem na podanie z boku od Marcina Psiody. Zabrakło mu jednak kilku centymetrów, aby dosięgnąć piłki (31 min).

Chwilę później ładnie po skrzydle urwał się Patryk Żyła. Podciągnął do linii końcowej boiska, by wycofać piłkę do Mrowca, a ten, mając zaledwie 6 metrów do bramki, uderzył w Jakuba Księżarczyka.

Wśród gości celny strzał oddał Przemysław Wierzbic. Kibice widzieli piłkę już w „okienku”, lecz Patryk Żołneczko odbił ją na rzut rożny.

- W pierwszej połowie mieliśmy kłopot z odnalezieniem się na grząskim boisku – tłumaczył Maciej Kania, trener gromczan. - W przerwie dokonałem jednak pewnych korekt w składzie i nasza gra miała już środek pola, bo przed przerwą wszyscy chcieli tylko strzelać gole.

W pierwszych pięciu minutach po przerwie goście mogli zdobyć dwa gole. Dawid Adamczyk z bliska chybił, a po akcji Artura Szlęzaka i dograniu przed bramkę, Dominik Nędza z bliska trafił w Żołneczkę.

Przyjezdni dopiero po rzutach karnych zdobyli dwa gole. Gdyby chwilę potem Nędza wygrał pojedynek z Żołneczką, obyłoby się bez nerwowej końcówki.

Gospodarze atakowali jednak nieporadnie i poza jedną główką Psiody, po której Księżarczyk wybił piłkę na korner, nie zagrozili rywalom.

- Po przerwie nie poznałem zespołu. Była to nasza najsłabsza druga połowa w rundzie jesiennej – przyznał Paweł Sidorowicz, trener Chełmka. - Zawsze powtarzam chłopcom, że jeśli mamy okazję „zabić” mecz przed przerwą, trzeba to zrobić. Wtedy pokaźna zaliczka, nawet mimo słabej postawy, może nam zapewnić pełną pulę. Dobrze się bronimy, ale proste błędy dały rywalom dwa karne. Nie szukam indywidualnych winowajców porażki. Jako drużyna bierzemy tę porażkę „na klatę”.

Chełmek – Nadwiślanin Gromiec 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 Psioda 15, 1:1 Ł. Pactwa 68 karny, 1:2 Ł. Pactwa 72 karny.

Chełmek: Żołneczko – Kumanek, Wójcik, Kantek, Sidor (72 Bloch) – Kurek, Kaczor, Kustra, Żyła (56 Cieciera) – Mrowiec (46 Cieśla), Psioda.

Nadwiślanin: Księżraczyk – Bogacz, Kania (83 Rundzia), Zajas, Zejma – Nędza, Ł. Pactwa, Szlęzak, Wierzbic (90 Ryska) – Palka (46 Waligóra), D. Adamczyk (85 Kaszuba).

Sędziował:
Bartłomiej Noga (Wadowice). Żółte kartki: Żyła, Wójcik, Bloch – Zejma, Ł. Pactwa, Rundzia, Szlęzak. Widzów: 100.

Inne mecze:

Zatorzanka – Jawiszowice 2:4, Żarki – Garbarz Zembrzyce 3:2, Niwa Nowa Wieś – Zagórzanka 6:0, Naroże Juszczyn – Tempo Białka 1:1, Brzezina Osiek – Halniak Maków Podhalański 2:1, Victoria 1918 Jaworzno – Kalwarianka 2:0. Pauza: Dąb Paszkówka.