5. liga. Nadwiślanin Gromiec – Halniak Maków Podhalański. Do pierwszego trafienia i potem poszło

Nadwiślanin Gromiec - Halniak Maków Podhalański 4:0. Bartosz Palka (z piłką) potrafi się odnaleźć w polu bramkowym rywali. Fot. Jerzy Zaborski
W Święto Niepodległości rozegrano ostatnią jesienną kolejkę chrzanowskiej klasy okręgowej zachodniej Małopolski. W Gromcu wiceliderujący Nadwiślanin, jeden z faworytów rozgrywek, odprawił outsidera z Makowa Podhalańskiego. Ostatnia kolejka nie oznacza jeszcze zimowej przerwy. Trzeba odrobić wiele zaległości związanych z pandemią koronawirusa i kapryśną aurą. Na dzisiaj tylko Brzezina Osiek rozegrała połowę spotkań i - gdyby dzisiaj przyszło z przyczyn nadzwyczajnych zakończyć ligę - na tej podstawie tabela nabrała mocy prawnej i można byłoby już ustalić awanse i spadki.

- Mecze przeciwko rywalom z dołu tabeli są trudniejsze od tych z ligowymi potentatami. Trzeba mocno motywować zawodników, żeby nie dopisali sobie punktów w szatni, bo wtedy już prosta droga do niespodzianki, a taką byłaby starta przez nas choćby punktu – zwrócił uwagę Dariusz Szyjka, kierownik gromieckiej ekipy.

Motywację miał zwłaszcza Bartosz Palka, który walczy o koronę króla strzelców z Przemysławem Dudzicem z Hejnału. Dzisiaj kęczanie pauzowali, bo ich mecz z Victorią 1918 Jaworzno nie doszedł do skutku, ale do bezpośredniej konfrontacji najlepszych snajperów dojdzie w najbliższą sobotę, 14 listopada 2020, przy odrabianiu zaległości. Zanim to jednak nastąpi, właśnie Bartosz Palka w zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki.

- W meczu przeciwko defensywnie nastawionemu rywalowi liczy się możliwie szybkie otwarcie wyniku, bo każda upływająca minuta bardziej determinuje przeciwnika, dając mu nadzieję na jakąś zdobycz – dodaje kierownik.

Po zmianie stron miejscowy snajper wykorzystał karnego, podyktowanego za zagranie ręką, a potem miał jeszcze jedną wyborną okazję do ustrzelenia hat-tricka. Z bliska przeniósł jednak piłkę ponad poprzeczkę.

Później snajperskie obowiązki przejęli inni zawodnicy; Konard Boagcz precyzyjnie uderzył zza pola karnego, a wynik ustalił Robert Siwek, który przelobował Marcina Kopra.

Nadwiślanin Gromiec – Halniak Maków Podhalański 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Palka 40, 2:0 Palka 55 karny, 3:0 Bogacz 58, 4:0 Siwek 80.

Nadwiślanin: Księżarczyk – M. Pactwa (60 A. Ryska), Zmarzły, Zajas, Stefański (75 Rybak) – Zejma (65 Siwek), Szlęzak, Piegzik, Bogacz (70 K. Chylaszek) – Boratyński (60 Nowicki), Palka.

Halniak: Koper – M. Żarnowski (68 Hojda), Piątek, Bach, K. Zabiegaj – Pomykacz, Mistarz, Kuszyk, Ficek – Antosiak (64 Stopa), Łukawski (80 Szymoniak).

Żółta kartka: Bach. Mecz bez udziału publiczności.

Inne mecze:

Brzezina Osiek - Sosnowianka 3:0 (1:0); Nalepa 15, Zaremba 45 i 60 karny.

LKS Gorzów – MKS Libiąż 1:1 (0:0); Molenda 49 – K. Wesecki 90;

Zatorzanka Zator – Garbarz Zembrzyce 3:2 (2:1); Stanek 22, Kozak 30, Stefaniak 72 – Sala 44, Ezeh 60 karny.

Babia Góra Sucha Beskidzka – Sokół Przytkowice 2:0 (0:0); Janiczak 52, Stróżak 59 karny.

Kalwariaanka – Tempo Białka 1:2 (0:1); Buraczek 90+2 – Basiura 13, 57;

Zgoda Byczyna – Niwa Nowa Wieś 0:2 (0:1); Mateja 10, Nycz 81.