5. liga. Niwa Nowa Wieś – Babia Góra. Mocne wejście wicelidera, a potem goście byli bliscy sprawienia niespodzianki [ZDJĘCIA]

V liga piłkarska, Wadowice: Niwa Nowa Wieś - Babia Góra Sucha Beskidzka 4:2. Na zdjęciu: Patryk Miłoń (z lewej, Niwa) w starciu z Piotrem Pacygą, autorem dwóch goli dla Babiej Góry. Jerzy Zaborski
W meczu Niwy Nowa Wieś przeciwko Babiej Górze Sucha Beskidzka kibice byli świadkami zwrotów akcji. Ostatecznie wicelider piłkarskiej okręgówki zachodniej Małopolski pokonał przyjezdnych. Kwestię pełnej puli dla miejscowych przesądził młodzieżowiec Kamil Kubeczko. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Niwy Nowa Wieś z Babią Górą Sucha Beskidzka

Wydawało się, że dla gospodarzy będzie to łatwe spotkanie. Szybko łatwo i przyjemnie zdobyli trzy gole. Rozpoczął Bartłomiej Zwaryczuk, który – będąc sam przed bramkarzem – uderzył w bliższy róg. Później przewrotką popisał się Adam Mateja, a na koniec strzeleckiego festiwalu miejscowych Mariusz Piskorek wykorzystał karnego.

Wysokie prowadzenie uspokoiło miejscowych, że na drugą połowę wyszli rozluźnieni. Piotr Pacyga przelobował Grzegorza Gacura, a potem wykończył zespołową akcję. Zaczęły się nerwy.

- Taki mieliśmy plan, żeby „zdusić” rywala, ale po przerwie głowa nie zafunkcjonowała. Chłopcy po przerwie zostali chyba w szatni – analizował Michał Matejko, trener Niwy.

- Rozpoczęliśmy nieco przestraszeni. Jednak po przerwie chłopcy zagrali to, nad czym pracujemy na treningach. Niewiele brakowało, a potrafilibyśmy urwać punkt na boisku wicelidera – zwrócił uwagę Łukasz Jagoda, trener Babiej Góry.

Goście, szukając remisu, otworzyli grę, a po jednym z prostopadłych podań Kamil Kubeczko zachował się jak rutyniarz. Pociągnął bramkarza do boku i – mając ostry kąt – trafił do pustej bramki, ustalając wynik spotkania.

Niwa Nowa Wieś – Babia Góra Sucha Beskidzka 4:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Zwaryczuk 5, 2:0 Mateja 15, 3:0 Piskorek 22 karny, 3:1 Pacyga 57, 3:2 Pacyga 60, 4:2 Kubeczko 77.

Niwa: Gacur – Gardyński, Matejko (32 Holewa), Mateja, Zwaryczuk (46 Michał Pękala) – Kubeczko, Nycz, Jaroś, Jurczak, Miłoń (84 Likańczuk) – Piskorek (86 B. Dudzic).

Babia Góra: Valion – Kadela, Żaczek, Janiczak (85 Bańdura), Żmuda – Wójtowicz, Gołuszka (46 Ł. Rupa), Frołow (83 P. Steczek), Stróżak – Szarlej (3 Gałuszka), Pacyga (87 Marczyński).

Sędziował: Michał Siemek (Chrzanów). Żółte kartki: Zwaryczuk, Jurczak – Wójtowicz, Janiczak, Pacyga, Ł. Rupa. Widzów: 100.

Inne mecze 21. kolejki:

Kalwarianka – Brzezina Osiek 1:0 (1:0); bramka: Skrzypiec 20.

Zgoda Byczyna – Victoria 1918 Jaworzno 1:5 (1:1); bramki: Jedynak 1 – Fahrenholt 38, Żmuda 80, 90+11, Majka 87, Kazek 90+5.

Skawa Wadowice – Fablok Chrzanów 1:1 (1:1); bramki: Świerczyński 21 (karny) - Brzezoń 41.

MKS Libiąż – LKS Gorzów 1:4 (0:1); bramki: Łuczak 70 – Ł. Cichoń 23, Bodziony 52, Molenda 65, Dulowski 88.

LKS Żarki – LKS Rajsko 0:2 (0:1); bramki: P. Ryszka 25, Arfa 77.

Nadwiślanin Gromiec – Górnik Brzeszcze 1:0 (0:0); bramka: Piegzik 53.

Hejnał Kęty - Sokół Przytkowice 3:0 (wo., Sokół wycofał się z rozgrywek).