5. liga. Solidność, znak jakości Chełmka, dała mu zwycięstwo w Gromcu nad Nadwiślaninem [ZDJĘCIA]

Szymon Kurek (z lewej, Chełmek) i Patryk Stefański (Nadwiślanin)
Szymon Kurek (z lewej, Chełmek) i Patryk Stefański (Nadwiślanin) Fot. Jerzy Zaborski
W szlagierze kolejki chrzanowskiej okręgówki, rozegranym w Gromcu, chełmecka solidność zwyciężyła miejscowego Nadwiślanina. Czołową postacią wicelidera był Szymon Kurek.

Popularny „Kuri”, wychowanek trzebińskiego MKS, najpierw przyjął crossowe podanie od Tomasza Kuliga, i z biku pola karnego uderzył po długim rogu. Potem w tempo wybiegł do prostopadłego podania, by wygrać pojedynek z Jakubem Księżarczykiem.

- Powinnyśmy byli w pierwszej połowie zamknąć mecz, bo okazji do podwyższenia wyniku mieliśmy kilka, jak choćby Patryk Żyła, który jednak przegrał z gromieckim bramkarzem – powiedział Paweł Sidorowicz, trener Chełmka.

W ostatniej akcji przed przerwą, po zagraniu z lewej strony przez Pawła Wierzbica, strzał z bliska Palki był tylko formalnością.

Po przerwie gospodarze ruszyli do przodu i w zamieszaniu Palka doprowadził do remisu.

Goście dopiero w 70 minucie, za sprawą Grzegorza Kantka (uderzył obok spojenia słupka z poprzeczką), starali się ostudzić zapędy miejscowych. Lekarstwem na chełmeckie kłopoty okazał się Kurek. Urwał się lewą stroną, zagrał wzdłuż bramki, a Tomasz Kustra uderzył pod poprzeczkę.

Gospodarze szukali remisu do końca. Dwa razy groźnie uderzył Paweł Wierzbic. Za drugim razem Patryk Żołneczko z trudem odbił piłkę zmierzającą w „okienko”.

- Wiem, że w lidze już jest „pozamiatane”, bo z awansu cieszą się w Jawiszowicach, ale mnie to nie interesuje. Chełmek ma swoją jakość i w pojedynku z lokalnym rywalem chłopcy dali z siebie wszystko. Druga połowa, kiedy rywale poczuli, że mogą coś ugrać, była dla nas testem charakteru. Wyszliśmy z niego obronną ręką – cieszył się trener Sidorowicz.

Nadwiślanin Gromiec – KS Chełmek 2:3 (1:2)
Bramki:
0:1 Kurek 10, 0:2 Kurek 12, 1:1 Palka 45+1, 2:2 Palka 53, 2:3 Kustra 73.

Nadwiślanin: Księżąrczyk – M. Pactwa, Bogacz, Zmarzły, Stefański – Nędza, Ł. Pactwa, nowicki (25 Palka), Wierzbic, D. Adamczyk – K. Chylaszek.

Chełmek: Żołneczko – Martyniak, B. Chylaszek, Kulig, Sidor – Kurek, Wójcik, Kustra, Mrowiec (85 J. Bieniek), Żyła (63 Cieciera) – Kantek (90+3 Podbrożny).

Sędziował: Michał Kudela (Wadowice). Żółte kartki: Ł. Pactwa, Wierzbic – Kurek, Kantek. Widzów: 150.

W innych meczach:

Garbarz Zembrzyce – Żarki 0:1, Halniak Maków Podhalański – Brzezina Osiek 1:1, Kalwarianka – Victoria Jaworzno 0:4, Tempo Białka – Naroże Juszczyn 9:1, Jawiszowice - Zatorzanka 9:0, Zagórzanka – Niwa Nowa Wieś 1:4. Pauza: Dąb Paszkówka.

O MECZU JAWISZOWIC Z ZATORZANKĄ (9:0) - CZYTAJ TUTAJ