5. liga. W derbach powiatu oświęcimskiego Brzezina Osiek w minutę pokonała Zatorzankę

Łukasz Kulczyk, bramkarz Brzeziny Osiek, zachęca kolegów do ataku zatorzan
Łukasz Kulczyk, bramkarz Brzeziny Osiek, zachęca kolegów do ataku zatorzan Fot. Jerzy Zaborski
W derbach powiatu oświęcimskiego chrzanowskiej okręgówki, rozegranych w Osieku, miejscowa Brzezina w minutę pokonała Zatorzankę.

Ciosy zostały wyprowadzone tuż przed przerwą, czyli osieczanie zdobyli tzw. gole do szatni. Najpierw Kamil Szewczyk wykończył akcję Tomasza Dubiela, a potem popularny „Bajcar” trafieniem zrehabilitował się za zmarnowanego w 20 minucie karnego.

Po zmianie stron miejscowi kontrolowali grę, ale raz mieli szczęście, bo od utraty gola uratowała ich poprzeczka. Gdyby wtedy goście złapali kontakt, to kto wie...

Brzezina Osiek – Zatorzanka Zator 2:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Szewczyk 42, 2:0 Dubiel 43.

Brzezina: Kulczyk – Majda, Majcherek, M. Szczepaniak, Bernaś – Szewczyk, Wójcik (58 Babiuch), R. Gros (70 Borowczyk), Czerny – Swarzyński, Dubiel (85 Gawęda).

Zatorzanka: Lichański – Skrobacz, Stybak, Pindel, Mika – Leszczyński, Stefaniak (66 Kukiełka), Kwiatkowski (66 Ottawa), Makuch (46 K. Wolanin) – A. Celej (62 Woźniak), Michałek.

Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Żółte kartki: Majcherek, Szewczyk. Widzów: 100.

Inne mecze:

Jawiszowice – Tempo Białka 3:1 (1:0); Grabczyński 32, Pyrlik 77, Herman 87 (karny) – Pająk 69.

Halniak Maków Podhalański – Zagórzanka 3:2 (2:1);
Sz. Bobek 7, Gałuszka 30, Gruca 76 - Biesek 43, Jasieczko 48 karny.

Żarki – Victoria Jaworzno 0:1 (0:0); Krawczyk 66.

Dąb Paszkówka – Naroże Juszczyn 0:0

Kalwarianka – Nadwiślanin Gromiec 2:3 (1:1); Heinner 35, 65 – K. Chylaszek 20, Palka 60, Wierzbic 80.

Awansem: Garbarz Zembrzyce – Chełmek 1:1.