Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja "Małopolska. Już to zaplanuj!". Bon turystyczny - dla kogo i jak go wykorzystać? Najlepiej w regionie!

(MA)
Warto już teraz zacząć planować, jak wykorzystać bon turystyczny
Warto już teraz zacząć planować, jak wykorzystać bon turystyczny
- Pandemia minie. Pokonamy chorobę. Wrócimy do smakowania życia, przyrody i kultury. Najlepiej w Małopolsce - przekonuje Małopolska Organizacja Turystyczna. Razem z MOT przypominamy informację o Polskim Bonie Turystycznym i przyłączamy się do akcji "Małopolska. Już to zaplanuj!". Bo przecież pandemia nie będzie trwała wiecznie, związane z nią obostrzenia w końcu zostaną zniesione, a więc warto już teraz pomyśleć o przyszłym wypoczynku, najlepiej - bez wątpienia - w Małopolsce.

FLESZ - Jak bezpiecznie spędzić sylwestra

Polski Bon Turystyczny kierowany jest do około 6,5 mln dzieci i ma - poza ułatwieniem wypoczynku rodzinom - również wspomóc branżę turystyczną, która jest jedną z tych najbardziej dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią. Dlaczego najlepiej zrealizować bon w Małopolsce? Razem z Małopolską Organizacją Turystyczną podajemy dziesięć powodów.

Powód pierwszy - moc gór!

Tatry, jedyny fragment alpejskiego krajobrazu w tej części Europy. Miejsce należące do duchowego krajobrazu każdego Polaka. Dzika przyroda i światowy rezerwat biosfery oraz Zakopane - pępek świata. Trudno tu nie być. Do tego najbardziej zróżnicowane tereny górskie w kraju. Od najbardziej dzikich polskich rejonów, czyli Beskidu Niskiego przez Pieniny, Gorce, Beskid Sądecki i Wyspowy przez majestatyczną Babią Górę i Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Powód drugi - parki narodowe!

- Mamy aż sześć parków narodowych. Świetnie udostępnione z doskonałym zapleczem turystycznym, są doskonałym miejscem na oderwanie się od cywilizacji i wypoczynek z całą rodziną

- wylicza Małopolska Organizacja Turystyczna.

Powód trzeci - dziedzictwo kultury!

Lista UNESCO to zabytki najcenniejsze w skali całego świata. W Małopolsce jest ich kilkanaście. Od całej historycznej zabudowy Krakowa z Wawelem i Rynkiem Głównym, przez Kopalnię Soli w Wieliczce, tragiczny pomnik dziejów - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau, przez bernardyński klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej po drewniane kościółki w małych wioskach mające po kilkaset lat.

Powód czwarty - Kraków!

Jedno z najbardziej znanych polskich miejsc na świecie, lekcja polskich dziejów, symbol naszej ojczyzny, miasto, gdzie kształtował się nasz naród. Przyjeżdżają go oglądać ludzie z całego świata. My mamy to na wyciągnięcie ręki. Tu znajduje się także jeden z najbardziej znanych obrazów Leonarda da Vinci i jedyny na świecie kompletny egzemplarz wymarłego gatunku nosorożca włochatego sprzed około 30 000 lat.

Powód piąty - aktywność

Potrzeba nam aktywności wszechstronnej, powrotu do pasji, ruchu. To właśnie Małopolska posiada jedną z najbardziej rozwiniętych sieci pieszych szlaków turystycznych oraz tras dla miłośników innych aktywności. Mamy najwięcej w Polsce terenów narciarskich, w tym szlaki narciarstwa biegowego czy skiturowego. Dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą ścieżek rowerowych a także cyklem imprez biegowych, w tym górskich.

Powód szósty - termy

To w Małopolsce, głównie na Podhalu znajduje się największa liczba basenów termalnych, łączących w sobie możliwość relaksu, odnowy organizmu i właściwości leczniczych. Baseny to także wielka strefa wypoczynku dla dzieci.

Powód siódmy - uzdrowiska

Uzdrowiska są nie tylko dla ludzi chorych. To miejsce przywracania błogostanu dla organizmu w każdym wieku. Leczniczy wpływ wód mineralnych w połączeniu z dobroczynnym wpływem mikroklimatu, to prawdziwy kondycyjny zastrzyk dla sprawnego funkcjonowania ciała, w tym także odbudowy odporności psychicznej. Małopolskie uzdrowiska położone są w najbardziej atrakcyjnych i górskich miejscach Małopolski.

Powód ósmy - dla dzieci!

Energylanadia i Rabkoland. Miejsca wyjątkowe i dla całej rodziny. Wielkie kompleksy rozrywki i zabawy.

Powód dziewiąty - smaki Małopolski!

Żaden region nie ma tak wielu potraw regionalnych, których przepisy sięgają wieluset lat tradycji, a teraz chronione są przez szczegółowe regulacje prawne. Góralski oscypek jest tu tylko przykładem, ale Małopolska szczyci się wyjątkowymi w skali europejskiej, a nawet światowej, tradycjami kulinarnymi, począwszy od jabłek, przez wędliny, pieczywo, ciasta, przez alkohole.

Powód dziesiąty - każda pora roku!

Ale najważniejsze, że Małopolska smakuje dobrze o każdej porze roku.

Warto o tym wszystkim pamiętać i wykorzystać bon turystyczny właśnie w Małopolsce.

Lista podmiotów realizujących bon turystyczny w Małopolsce znajduje się na stronie: www.mot.krakow.pl/bonturystyczny.html.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Akcja "Małopolska. Już to zaplanuj!". Bon turystyczny - dla kogo i jak go wykorzystać? Najlepiej w regionie! - Gazeta Krakowska

Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto