Aksam Unia przegrała z GKS Tychy

Andrzej Rzycki
Autor jedynego gola dla oświęcimian, Mariusz Jakubik w pojedynku z tyskim rutyniarzem, Michałem Garboczem Andrzej Rzycki
GKS Tychy już po raz trzeci pokonał oświęcimian w tym sezonie i wyprzedził Aksam Unię w tabeli. Wczoraj drużyny dograły brakujące 48 minut przerwanego meczu drugiej rundy.

Czas ruszył w 13 minucie i 58 sekundzie. Wcześniej rzut karny wykonywał Riha. Czech po raz kolejny udowodnił, że snajperem to on nie jest i posłał "gumę" obok bramki. Jak się później miało okazać, przestrzelony karny był proroczy, bo oświęcimianie na potęgę marnowali sytuacje bramkowe.

Zanim wynik otworzył Jakubik, do "pustaka" krążka nie potrafił posłać Krajci. Trybuny oszalały z radości, kiedy Jakubik poprawił uderzenie A. Kowalówki. Momentalnie odpowiedział jednak GKS, po prostym błędzie defensywy Unii i bramkarza. Później przyjezdni zmarnowali 98 sek. gry w podwójnej przewadze (na ławce Jakubik i Tabacek). Mógł ich skarcić Wojtarowicz, ale przestrzelił mając przed sobą tylko Jakubowskiego. W 36 min bliski szczęścia był z kolei Witecki.

W trzeciej odsłonie grano już do pierwszego błędu. Popełnili go w 45 min oświęcimianie, ale Vitek mając czas i miejsce przegrał pojedynek z…Witkiem. Wydawało się, że to musi się zemścić. Riha, a za chwilę Wojtarowicz zostali jednak zatrzymani przez Jakubowskiego w sytuacjach jeden na jeden. To już było za wiele. Witek odbił uderzenie Pacigi do boku i Vitek nie miał problemów z wrzuceniem "gumy" do pustej bramki. Unia wycofała bramkarza, ale manewr przyniósł odwrotny skutek. Paciga z dystansu posłał krążek w słupek i Parzyszek dopełnił formalności.

Aksam Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Bramki: 1:0 Jakubik (A. Kowalówka, Wojtarowicz) 26.16, 1:1 Witecki (Bagiński, Woźnica) 27.38, 1:2 Vitek (Paciga, Kotlorz) 54.17, 1:3 Parzyszek (Paciga) 59.33.

Sędziował: Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 14 i 10. Widzów: 3500.

Aksam Unia: Witek - Zatko, A. Kowalówka, Klisiak, Tabacek, Jaros - Flasar, Gabryś, Krajci, Jakubik, Riha - Piekarski, Dronia, Wojtarowicz, Stachura, Modrzejewski.

Trener: Ladislav Spisiak.

GKS Tychy: Jakubowski - Kotlorz, Gonera, Vitek, Parzyszek, Paciga - Jakeś, Sokół, Woźnica, Simićek, Bagiński - Csorich, Majkowski, Krzak, Garbocz, Galant oraz Gwiżdż.

Trener: Jiri Sejba.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Podrobili 17 tys. ton paliwa, staną przed sądem
Najciekawsze świąteczne prezenty, wigilijne przepisy, pomysły na sylwestra - wszystko w serwisie świątecznym**swieta24.pl**