Aksam Unia: trudna wygrana z KH Sanok

Paweł Guga
Rozpoczęło się wręcz fatalnie dla oświęcimian. Pierwszy strzał gospodarzy w 15 sekundzie (Radwański) zaskoczył kompletnie Zborowskiego. W 3 minucie miejcowi grali w osłabieniu, przejęli krążek, a Vozdecki strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Aksam Unii (wymieniony na Witka).

Ale jeszcze w pierwszej tercji Krajci stanął oko w oko z Plaskiewiczem i zdobył kontaktowego gola. Oświęcimianie wyrównali tuż po rozpoczęciu drugiej tercji. Kontrę wyprowadził Tabacek, jego strzał obronił Plaskiewicz, ale był bezbronny wobec dobitki Klisiaka. Przy kolejnych golach fatalnie spisali się obaj bramkarze. Plaskiewicz pozwolił dobić krążek stojący na linii bramkowej, zaś Witek przepuścił strzał Dziubińskiego między parkanami.

Ostatnie dwadzieścia minut było na początku wyrównane, ale widać było, że gospodarze coraz mocniej atakują. W ostatnich trzech minutach spotkania miejscowi wykorzystali niefrasobliwość oświęcimian w grze w obronie. Najpierw Zapała bez problemów położył Witka na lodzie i posłał krążek do pustej bramki. Następnie Gruszka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii. Wycofanie Witka do boksu nic nie pomogło.

KH Sanok - Aksam Unia Oświęcim 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Bramki: 1:0 Radwański 0.15, 2:0 Vozdecky (Rąpała) 2.39, 2:1 Krajci (Tabacek) 13.15, 2:2 Klisiak (Tabacek) 21.21, 2:3 Stachura (Piekarski) 31.15, 3:3 Dziubiński (Malasiński, Rąpała) 35.35, 4:3 Zapała 57.15, 5:3 Gruszka 58. 47.
Widzów: 3000.
Kary: 12 i 18 min

KH: Plaskiewicz - Ivicic, Kubat, Vozdecky, Zapała, Radwanski - Suur, Rąpała, Gruszka,Dziubiński, Malasiński - Gurican, Owczarek, Milan, Słowakiewicz, Mermer - Bigos, Koseda, Poziomkowski, Wilusz, Strzyżowski,. Trener: Milan Jancuska.

Aksam Unia: Zborowski (2.40 Witek) - Piekarski, Zatko, Riha, Modrzejewski, Krajci - A. Kowalówka, Gallo, Jakubik, Tabacek, Klisiak - Dronia, T. Połącarz, Sękowski, Stachura, Radwan - Wilczek, Wojtarowicz, Adamus, Bibrzycki. Trener: Ladislav Spisak.

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Wejdź na**kryminalnamalopolska.pl**