Andrychów: MKS przegrał w Krakowie, w walce o "piątkę" II ligi siatkarzy pozostała tylko matematyka

MKS Andrychów przegrał wyjazdowe spotkanie z Dobrym Wynikiem Kraków 1:3 i ma już tylko matematyczne szanse zakwalifikowania się do pierwszej „piątki” II ligi siatkarzy (grupa 6). Andrychowianie będą mieli zatem niespokojne święta, bo w ostatniej kolejce przed przerwą pauzują.

Mijający tydzień nie był dla MKS szczęśliwy. Trzy dni przed wyprawą do Krakowa wygrał we własnej hali z Contimaxem Bochnia 3:2, co zostało odebrane przez andrychowian jak porażka. - We własnej hali musimy wygrywać za pełną pulę _– przypomniał Tomasz Rupik, II trener MKS. - Poza tym, liczyłem, że w chłopcach drzemie sportowa złość na bochnian, bo od porażki z nimi w pierwszej rundzie zaczęło się nasze całe zło._

W Krakowie andrychowianie zaczęli od zwycięstwa. - W drugim secie prowadziliśmy 13:7, czy nawet 14:10, więc jak się miało rywala na widelcu, to trzeba było go nabić i zjeś_ć – uważa trener Rupik. - _Nie gramy źle, ale trafiają nam się szkolne błędy w podstawowych elementach siatkarskiego rzemiosła. Mamy świadomość tego, że szanse awansu do górnej połówki tabeli są już tylko iluzoryczne. Więcej będziemy wiedzieli po następnej kolejce, w której pauzujemy. Nie możemy jednak liczyć tylko na kogoś. Musimy liczyć przede wszystkim na siebie.

Bardzo dobre zawody w Krakowie zagrał Kordian Szpyrka, kończąc wiele ataków MKS, ale to nie wystarczyło do zdobycia choćby punktu. Podobnie jak przeciwko Bochni, andrychowianie zagrali na dwóch przyjmujących, z braków kadrowych, więc nie mieli nawet chwili na złapanie oddechu.

Inne mecze: STS Skarżysko-Kamienna – Wisłok Strzyżów 0:3, Błękitni Ropczyce – Energetyk Jaworzno 3:0, Contimax Bochnia – TSV Mansard Sanok 3:0. Pauzowały: Karpaty Krosno.