Andrychów: Zgodnie z planem, MKS pokonał STS Skarżysko-Kamienna w II lidze siatkarzy

Andrychowianie wytrzymali presję wyniku, odprawiając w trzech setach jednego ze słabeuszy II ligi siatkarzy (grupa VI), STS Skarżysko-Kamienna 3:0.

_- Wygrana była dla nas obowiązkiem, a wiadomo, że jeśli się czegoś bardzo chce, to nie zawsze może wyjść _– tłumaczył po meczu Tomasz Rupik, II trener MKS Andrychów.

Pierwsza odsłona miała wyrównany przebieg, z lekką przewagą gospodarzy. Przy wyniku 23:23, przyjezdni sprezentowali gospodarzom punkty.

W drugiej partii andrychowianie dominowali na parkiecie, uciekając na kilka punktów, potrafiąc „dowieźć” skromną zaliczkę.

W trzecim secie MKS prowadził czterema punktami, ale nagle zrobiło się 15:16. Jednak gospodarze zdołali odwrócić bieg wydarzeń. - _Cieszę się, że wygraliśmy mecz „o życie”, bo w takich kategoriach traktujemy każde spotkanie przed własną widownią _– podkreśla trener Rupik.

Przed MKS wyjazdowa potyczka przeciwko Błękitnym Ropczyce, którzy uchodzą za jednego z ligowych faworytów. U siebie andrychowianie wygrali 3:1. - Lubimy grać z mocnymi zespołami – przypomina trener Rupik.

MKS Andrychów – STS Skarżysko-Kamienna 3:0 (25:23, 25:20, 25:21)