Atrakcje Małopolski zachodniej docenione w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski. Wśród laureatów Energylandia, gwarkowie i inne

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Atrakcje Małopolski zachodniej docenione w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski
Atrakcje Małopolski zachodniej docenione w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski Sławomir Bromboszcz / UMiG Olkusz
Znamy już wyniki tegorocznego konkursu pod nazwą Turystyczne Skarby Małopolski. Przedstawiciele województwa Małopolskiego wybrali laureatów w sześciu kategoriach. Zwycięskie atrakcje znajdują się między innymi w powiatach: olkuskim, wadowickim oraz oświęcimskim.

Turystyczne Skarby Małopolski 2022

- Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski jest szczególny, ponieważ zgłaszanie kandydatów i samo głosowanie ma otwartą formułę. Dzięki temu wszystkie kandydatury są autentycznymi rekomendacjami turystów, którzy swoimi zgłoszeniami, a później głosowaniem, wskazują swoje ulubione miejsca, atrakcje i obiekty innym turystom – podkreśla członek zarządu województwa Małopolskiego Iwona Gibas.

Nagrody zostały przyznane w sześciu kategoriach. Były to: miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna, najciekawszy szlak turystyczny, dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne, unikatowa atrakcja turystyczna, Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury oraz w gościnie – oferta kulinarna.

Atrakcje Małopolski zachodniej docenione

Wśród zwycięzców są dwie atrakcje z Małopolski Zachodniej. Dodatkowo cztery atrakcje otrzymały wyróżnienia.

Gmina Zator została laureatem w kategorii miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna. Zwycięzcą w kategorii unikatowa atrakcja turystyczna została natomiast zatorska Energylandia.

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał ogród Jana Pawła II w Inwałdzie. Wyróżnienie trafiło także do gminy Olkusz. W tym przypadku doceniony został Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich.

Wyróżnieniami mogą pochwalić się także: restauracja Molo w Osieku oraz Cafe Pensjonat w Lanckoronie. Zostały one docenione w kategorii w gościnie - oferta kulinarna.

- Dziś miasta bardzo mocno zabiegają o uwagę turystów, dlatego szczególnie cieszą mnie tak dobre efekty podejmowanych przez nas działań, polegających na rozszerzaniu naszej oferty. Szlak Gwarków to niezwykły sposób poznawania lokalnej historii w aktywnej formie poprzez tradycyjne odwiedzanie konkretnych punktów na mapie miasta, któremu towarzyszy niezwykle ciekawa historia dostępna za pośrednictwem smartfonów. Wszystko to sprawia, że w podróż z naszymi Gwarkami wyruszają wszystkie grupy wiekowe, dobrze się przy tym bawiąc – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza, który z rąk Iwony Gibas, członka zarządu województwa Małopolskiego odebrał wyróżnienie w konkursie.

Jak wzmocnić się po COVID-19? Zobacz porady lekarza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie