MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w powiecie oświęcimskim. Na doświetlenia tych miejsc wydano pół miliona złotych. WIDEO

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W powiecie oświęcimskim pojawiły się doświetlenia przejść dla pieszych. To wszystko w ramach poprawy ich bezpieczeństwa. Stanęło ich w sumie jedenaście.

Koszt całej inwestycji, prowadzonej w ramach „Programu doświetleń przejść na pieszych na drogach powiatu oświęcimskiego”, wyniósł ponad pół miliona złotych.

- Gminy, na terenie których stanęły doświetlenia przejść dla pieszych, same wskazały miejsca ich lokalizacji. Połowę kosztów przejęły na swoje barki – wyjawia starosta Andrzej Skrzypiński.

W mieście Oświęcim cztery doświetlenia przejść dla pieszych zlokalizowano przy ulicy Śniadeckiego. W Kętach stanęły przy ulicach Legionów oraz Żwirki i Wigury.

W gminie Brzeszcze pojawiły się dwa doświetlenia przejść dla pieszych; w Jawiszowicach (ulica Bielska) oraz w Skidziniu (ulica Oświęcimska).

Z kolei Polance Wielkiej piesi będą mogli czuć się bezpieczniej przy ulicy Kasztanowej, a w Podolszu (gmina Zator), przy ulicy Zatorskiej.

Doświetlacze przejść dla pieszych pojawiły się w Oświęcimiu i powiecie oświęcimskim
Jerzy Zaborski

Z doświetlonego przejścia dla pieszych cieszą się także w Głębowicach, w gminie Osiek, na ulicy Oświęcimskiej.

Przypomnijmy, że doświetlenie polega na zamontowaniu dodatkowych źródeł światła w rejonie przejścia dla pieszych. Ich jedynym zadaniem jest oświetlanie pieszego na przejściu i dojściach do przejścia. Światła są precyzyjnie ustawiane tak, aby zapewnić jak najlepszą widoczność pieszych i jednocześnie nie oślepiać kierowców.

Rola doświetlaczy przejść dla pieszych będzie trudne do przecenienia zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok.

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Śniadeckiego z Tysiąclecia w Oświęcimiu

Skoro zadbano o bezpieczeństwo pieszych na ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu, to może warto teraz pomyśleć o kierujących. Właśnie skrzyżowanie ulic Śniadeckiego z Tysiąclecia należy do jednych z niebezpieczniejszych. Z policyjnych statystyk wynika, że sprawcami wypadków są głównie kierowcy spoza Oświęcimia, wymuszający pierwszeństwo jadąc ulicą Tysiąclecia. Wydaje im się, że są na drodze z pierwszeństwem przejazdu, nie dostrzegając, że muszą go ustąpić. Może warto zainstalować nad drogą jakiś wyraźny znak świetlny, ze znakiem „stop”, póki w tym miejscu nie doszło jeszcze do tragedii.

Doświetlacze przejść dla pieszych pojawiły się w Oświęcimiu i powiecie oświęcimskim
Jerzy Zaborski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto