Brzezinka. Historyczne mecze na sztucznej trawie. Na zwycięzcę czeka puchar

Bogusław Kwiecień
Pierwsze mecze i pierwsze bramki w rozgrywkach drużyn amatorskich o Puchar Wójta Gminy Oświęcim na orliku

Gminne Rozgrywki Amatorów na Orliku wystartowały. Jako pierwsze na sztuczną trawę boiska piłkarskiego kompleksu sportowego w Brzezince wybiegły drużyny Husarmia i JT Cleaning, które zainaugurowały rywalizację o Puchar Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza w sezonie 2015/2016.
- Jako pierwszy na listę strzelców „GRAM na Orliku” wpisał się Marcin Pędziwiatr, który najpierw pokonał bramkarza Husarmii Pawła Grzesika, a następnie tak niefortunnie interweniował pod swoją bramką, że został także autorem pierwszego... samobójczego trafienia - relacjonuje Jerzy Dusik.
Do siatki TJ Cleaning przed przerwą trafił jeszcze Paweł Żydzik i ustalił wynik pierwszej połowy na 2:1 dla Husarmii. Rywale odpowiedzieli jednak po przerwie golem Krzysztofa Cwaliny i do 40 minuty (gra się 2x20 minut) utrzymywał się wynik 2:2. Ale gdy sędzia Krzysztof Jakubik patrzył już na zegarek odliczając sekundy do zakończenia meczu, Paweł Szulc pokonał bramkarza TJ Cleaning i na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem zapewnił Husarmii zwycięstwo 3:2.
Taki przebieg miało historyczne wydarzenie, a po nim... nastąpił ciąg dalszy. W drugim spotkaniu drużyna Wodociągów pokonała 4:1 OSP Brzezinka, choć to strażacy po strzale Bartłomieja Nyderka wyszli na prowadzenie. Rywale odpowiedzieli jednak bramkami: Dawida Winklera i Bartłomieja Krawczyka przed przerwą oraz Łukasza Gasidły i Mariusza Bieni, który sfinalizował akcję „wodociągowców” wykorzystując okres gry w przewadze po pierwszej w historii „GRAM na Orliku” żółtej kartce, zapisanej na konto Jakuba Krzemienia z OSP.
- Przed nami jeszcze zakończenie pierwszej kolejki, czyli zaplanowany na środę (23.09) o godzinie 18.00 mecz Urząd Gminy – WSO Muzeum. Dzień później w planie jest druga kolejka, czyli mecze: Wodociągi – Urząd Gminy (godz. 18.00), JT Cleaning – WSO Muzeum (godz. 19.00), Husarmia – OSP Brzezinka (godz. 20.00) - informuje Jerzy Dusik.

A oto wyniki rozegranych spotkań 1 kolejki (17.09):
Husarmia – TJ Cleaning 3:2 (2:1). Bramki: Pędziwiatr-samobójcza, Żydzik, Szulc – Pędziwiatr, Cwalina.
Wodociągi – OSP Brzezinka 4:1 (2:1). Bramki: Winkler, Krawczyk, Gasidło, Bienia – Nyderek. Żółta kartka Jakub Krzemień (OSP)