Cztery medale łyżwiarzy figurowych Unii Oświęcim w zawodach o Piastowski Piruet w Cieszynie

Jakub Lofek (z lewej) wygrał klasie srebrnej solistów, a jego koleżanka Karolina Gębczyk była 14., w solistkach w klasie złotej. Zawody łyżwiarskie młodzików o Piastowski Piruet rozegrano w Cieszynie.
Z dwoma złotymi o dwoma złotymi i brązowymi medalami wrócili młodzi oświęcimianie z zawodów w Cieszynie o Piastowski Piruet. Walczono w młodzikach w klasach złotej srebrnej i brązowej.

Ze złotego medalu w klasie złotej solistek cieszyła się oświęcimianka Magdalena Zawadzka. O pechu mogła mówić natomiast Julia Kwiek, która - walkę o „brąz” - przegrała z cieszynianką Weroniką Dudek o 0,16 pkt.

Miejsca pozostałych oświęcimianek: Aleksandra Mazgaj – 6., Magdalena Skraba – 8., Klaudia Malena – 10., Alicja Rogalska – 13., Karolina Gębczyk – 14., Zuzanna Mędela – 17.

Wśród solistów w klasie srebrnej zwyciężył Jakub Lofek. Inni oświęcimianie, Adrian Filanowski był czwarty, a Paweł Jakubiec piąty.

W solistkach w klasie srebrnej brązowy medal wywalczyła Amelia Konik, ulegając Justynie Wawrzacz z Cieszyna i Magdalenie Zych z Opola.

Na dalszych pozycjach uplasowały się pozostałe zawodniczki Unii: Nicola Adamczyk – 7., Oliwia Pytkowicz – 10., Tatiana Kasprzyk – 11., Magdalena Pilch – 27.

Z kolei wśród solistów, ale w klasie brązowej, na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Nakonieczny. Przegrał z Markiem Gierczakiem z Opola i Szymonem Szuligą z Cieszyna. Tuż za podium rywalizację zakończył Krystian Tokarczyk z Oświęcimia.

W tej samej klasie w solistkach najwyżej z Unii rywalizację zakończyła Aleksandra Polak (9. miejsce). Jej klubowe koleżanki zajęły dalsze lokaty: Daria Wójcik – 10., Zofia Hałat – 12., Inez Nosal 13., Alina Gimbiej – 22., Oliwia Mąsior – 26. Złoty medal zdobyła Anna Hernik z Cieszyna.