Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Dwa medale łyżwiarzy figurowych Unii Oświęcim w mistrzostwach Polski młodzików

Jerzy ZaborskiZaktualizowano
Od lewej: Paweł Jakubiec, Amelia Konik, Aleksandra Mędela, Andrzej Nakonieczny, Daria Wójcik, Aleksandra Polak, Inez Nosal.
Dwa medale zdobyli łyżwiarze Unii Oświęcim w mistrzostwach Polski młodzików, których byli organizatorami. Startowało 15 klubów.

Brązowy medal w klasie brązowej solistek (rocznik 2005 i młodsi) zdobyła Amelia Konik z Unii. Bój o mistrzostwo Polski stoczyły stołeczne zawodniczki. Ostatecznie zwyciężyła Daria Pelka z Ochoty Warszawa przed Karoliną Hebdą z Euro 6 Warszawa.

Miejsca pozostałych oświęcimianek: Aleksandra Mędela – 11., Aleksandra Polak – 24., Daria Wójcik – 25., Inez Nosal – 30.

Szansę na złoto wśród solistów w tej samej klasie miał Paweł Jakubiec. Oświęcimianin ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem, który pozostawił jednak olbrzymi niedosyt. Trudno, żeby było inaczej, skoro walkę o mistrzostwo Polski przegrał z Jakubem Rosłańcem z Ochoty Warszawa o zaledwie 0,46 punktu. Brązowy medal przypadł w udziale Markowi Gierczakowi z Piruette Opole, a drugi z oświęcimian, Andrzej Nakonieczny, był ósmy.

W solistkach klasy srebrnej (roczniki 2003/04) zwyciężyła Celina Sudnik z ŁTŁF Łódź, wyprzedzając Amelię Wojtyńską z Ochoty Warszawa i Weronikę Prokosińską z FSA Warszawa.

Z oświęcimianek w tej kategorii najlepiej wypadła Klaudia Malena (6. miejsce). Lokaty kolejnych zawodniczek Unii: Zuzanna Mędela – 8., Alicja Rogalska – 12., Nicola Adamczyk – 17., Oliwia Pytkowicz – 19., Julia Knurowska – 23., Karolina Gębczyk – 28., Tatiana Kasprzyk – 29.

W rywalizacji solistów Unię reprezentował Jakub Lofek, najmłodszy zawodnik imprezy, który zajął 5. miejsce. Zwyciężył Jan Kołakowski z Ochoty Warszawa.

W solistkach klasy złotej (roczniki 2001/02) wygrała Oliwia Rzepiel z Euro 6 Warszawa, wyprzedzając Gabrielę Rychter z Ochoty Warszawa i Olgę Zacharewicz z Euro 6.

Z oświęcimianek najwyżej sklasyfikowana została Julia Kasperczyk (10. miejsce), która po programie krótkim była tuż za podium, ale w dowolnym trafiły się jej dwa błędy, która wpłynęły na obniżenie notowań. Miejsca pozostałych zawodniczek Unii: Magdalena Zawadzka – 13., Nina Bytomska – 17., Aleksandra Mazgaj – 19., Magdalena Skraba – 24, Anna Jaromin 27.

Z kolei wśród solistów najwyżej z Unii uplasował się Szymon Szarek (6. miejsce). Wygrał Piotr Wiśniewski z Axla Toruń przed Ludwikiem Piksą ze Stoczniowca Gdańsk.

Zwycięzców dekorowali prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, wicestarosta Zbigniew Starzec, Elżbieta Majer, dyrektor oświęcimskiego Zespołu Szkół nr 1 oraz Dorota Dudek-Szpara, zastępca dyrektora ZS nr 1.